R5 5600X ve 6600XT sistem Hackintosh destekler mi?

Deneyin.
Bu sefer AppleACPICPU kısmından önceki kısımda takıldı. İlk sayfadan görebilirsiniz.

Benim anakart Monterey için sıkıntılı yazıyor internette. Bir önceki versiyonu mu denesem acaba?

IMG_20220522_211738.jpg

Hocam bir önceki versiyon derken Big Sur'u mu diyorsunuz? Öyle diyorsanız deneyebilirsiniz istiyorsanız. Onun dışında şu an yapabileceğiniz şeyler arasında BIOS güncellemek de var.
Ondan önce bir de bu config ile dener misiniz?
Bu da olmazsa bu EFI ile deneyin.

Son düzenleme:
Hocam bir önceki versiyon derken Big Sur'u mu diyorsunuz? Öyle diyorsanız deneyebilirsiniz istiyorsanız. Onun dışında şu an yapabileceğiniz şeyler arasında BIOS güncellemek de var.
Ondan önce bir de bu config ile dener misiniz?
Bu da olmazsa bu EFI ile deneyin.
Hocam sonradan attığınız config dosyası ve EFI klasörü yine aynı yerde takıldı. Ancak 3. sayfanın ilk mesajında attığınız EFI klasörüne şurada yazan, B550 boot etmesi için gerekli olan SSDT-CPUR.aml dosyasını ekleyip, config.plist dosyasına eklediğimde AppleACPICPU kısmında takılma olayı çözüldü, terminal o kısımda ilerledi. Şimdi biraz daha ilerde takıldı. En azından biraz ilerleme var gibi.

Ve sanırım bu yeni hata ethernet driver ile alakalı bir sorun.

a.png

Evet o SSDT hiç aklıma gelmemişti, bu halde Ethernet kextini configten silip boot etmeyi deneyebilirsiniz. Kernel > Add kısmında göreceksiniz.

Bu mesajdakilerle ilk alttakini olmazsa üstteki ile deneyebilirsiniz.

@e.n.e.s hocam selam. Ben Monterey'i yine beceremedim :) Sonrasında Dortania sitesinde anakartım olan B550 için Big Sur ve altı önerildiğini gördüğüm için şuradaki OS ve EFI'yi indirdim ve Big Sur'u kurmayı başardım.

Ancak kurduktan sonra şu videodaki "donanımları göstermek" adımını uyguladıktan sonra boot edemiyorum.

Rica etsem daha önce attığınız, benim sistemlerime uygun EFI dosyasını veya daha güncel bir versiyonunu atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı