R5 5600X ve GT 1030 oyun performansı

Merhaba, benim tarzda sistemi olanlar ve GT 1030 performansı ne olur merak edenler için paylaşıyorum. Eğer bende varsa başka oyunlarla da test edebilirim, şimdi sadece Valorant yüklü. Valorant için ise ölüm maçını seçtim. Ölüm kalım savaşları genelde en düşük FPS'lerin olduğu mod. Valorant çok ekran kartı istemeyen bir oyun, işlemci ve RAM frekansları özellikle çok daha fazla FPS etkiliyor. CPB kapalı.
Sistemim:
Ryzen 5 5600X.
16 GB 3600MHz HyperX RAM.
ASUS Phoenix GT 1030.
Samsung 970 EVO Plus 500GB.
MSI X570 Tomahawk.
ML240l Lite soğutucu.
Oyun ayarlarım (1080p Low):

ayarlarvalo.png

Maksimum gözüken FPS(antrenman modu):

FPSMAKSVALO.jpeg

Ölüm kalım savaşındayken:

ölümmaçı.jpeg

Sonuç olarak normal maçlarda daha çok 400-500FPS aralığında geziyor, ölüm kalım maçlarında ise bu civarlarda. Eğer bu tip sistemi olup GT 1030 ekran kartını düşünenlerin Valorant özelinde FPS olarak pek sorun yaşayacağını düşünmüyorum. VGA ve HDMI çıkışı olduğundan 120Hz alabiliyorum benim monitörüm ile, eksisi o oldu normalde 165Hz.

Son düzenleme:
Hocam benim de bu tarz sistemim var.
RX 560 ile R5 3500X kullanıyorum. Grafik isteyen oyunlarda FPS değerlerim normal standart iken CS Valorant gibi oyunlarda hayli yüksek oluyor. İşlemciye yüklenmek bana kalırsa bu devirde çok mantıklı😀

Oyundan oyuna değişir. AAA oyunlarda ekran kartı daha önemliyken CS:GO, Valorant gibi oyunlarda işlemci daha önemli.

Hocam bende RX560+R5 3500X +8RAM var Valorant denemedim ama CS:GO'da 200/250FPS alıyorum ortalama. Normal mi sizce. Bana az geldi biraz bu yazıyı görünce.

Ben 150-200 arasında FPS alıyordum diye hatırlıyorum, düşük ekran kartları olduğundan yer yer FPS farkları olabiliyor ve haritaya göre değişiyordu. CPB kapalı 3.7GHz. Bence sizinki normal ve bir RAM takviyesi ile daha da fazla FPS alınabilir.

Hocam benzer sıvı soğutma bende de var. Sistemim gtx1650+ 5600x. Benim işlemcim size göre baya sıcak çalışıyor. Oyuna yeni mi girip ss aldınız yoksa normalde de o sıcaklikta mi dolaşıyor?

Neredeyse 2 kat performans artisi elde edebilirsiniz Valorant CS:GO tarzi oyunlarda.

Teşekkür ederim ilginiz için hocam.
Neo Forza 3200MHz kullanıyorum aynısından almam lazım en kısa sürede herkes +8RAM eklemem gerektiğini belirtiyor.

Aldiktan sonra dogru slotlara takarak cift kanal calistiklarindan emin olun bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı