R5 5600X ve GTX 1660 Super uyumu

Sorun olmaz da Ford focusa Ferrari motoru takmış gibi olur.

Bende GTX 1660 Super ile R5 5600 toplamayı düşünüyorum. İşlemci daha düşük bir şey bulacaktım 3600 düşünüyordum fakat 1,2 sene sonra yetmeyeceği için 5600 diye düşündüm. Geriye de pek bütçe kalmadığı için 1660 Super'le toplamayı düşündüm daha toplamadım ama toplayacağım olmaz mı bu sistem yani?

Bende GTX 1660 Super ile R5 5600 toplamayı düşünüyorum. İşlemci daha düşük bir şey bulacaktım 3600 düşünüyordum fakat 1,2 sene sonra yetmeyeceği için 5600 diye düşündüm. Geriye de pek bütçe kalmadığı için 1660 Super'le toplamayı düşündüm daha toplamadım ama toplayacağım olmaz mı bu sistem yani?
Olur neden olmasın? Sadece işlemcinin kapasitesi 1660S'den çok daha fazlasını besleyecek güçte, 2K ve 4Kda 3090ı besler. 1660 için 5600x almak çok mantıklı değil ama ileriye dönük alıyosundur, veya işlemci gücüne ihtiyacın vardır, istersen 13900k tak çok da önemli değil.

Olur neden olmasın? Sadece işlemcinin kapasitesi 1660S'den çok daha fazlasını besleyecek güçte, 2K ve 4K'da 3090ı besler. 1660 için 5600X almak çok mantıklı değil ama ileriye dönük alıyosundur, veya işlemci gücüne ihtiyacın vardır, istersen 13900k tak çok da önemli değil.

Bir şey daha soracağım. Bir sistem toplarken işlemci mi daha iyi olmalı yoksa ekran kartı mı? Yani ben 5600 yerine 3600 alıp, 1660 Super yerine daha iyi bir ekran kartı almam daha mı mantıklı olur yoksa bir şey fark etmez mi? Ortalama 6, 7, 8k; zor çıkarım 8'e ama bu fiyatlarda PC toplamayı düşünüyorum(2.el bakıyorum). 1660 Super'den daha iyi ve iyi fiyata pek ekran kartı bulamadım GTX 1080'lere baktım çok eski dediler RTX 2060'lara baktım onlarda biraz pahalı gibi geldi ama 1660 super ile arasında pek fark yok gibi geldi. Bu yüzden işlemciyi aynı parayı koyarak çok daha iyi bir işlemci alabilirim diye düşündüm. Herhangi bir önerin var mı? Elimde kasa, PSU, hard disk var, onlara para harcamayacağım. İşlemci olarak 3600 düşünüyordum fakat bir miktar daha koyup düz 5600 almak daha mantıklı geldi fakat 1660 Super'den daha iyi ekran kartı almak için daha fazla para koymam gerekiyor üzerine. Her türlü işlemcim yada ekran kartım diğerinden daha iyi olacak çünkü 2'sinide iyi almaya param yetmez. Düşünceniz nedir, 3600 al onun yerine şu ekran kartını al gibi bir öneriniz var mı?

Son düzenleme:
Bir şey daha soracağım. Bir sistem toplarken işlemci mi daha iyi olmalı yoksa ekran kartı mı? Yani ben 5600 yerine 3600 alıp, 1660 Super yerine daha iyi bir ekran kartı almam daha mı mantıklı olur yoksa bir şey fark etmez mi? Ortalama 6, 7, 8k; zor çıkarım 8'e ama bu fiyatlarda PC toplamayı düşünüyorum(2.el bakıyorum). 1660 Super'den daha iyi ve iyi fiyata pek ekran kartı bulamadım GTX 1080'lere baktım çok eski dediler RTX 2060'lara baktım onlarda biraz pahalı gibi geldi ama 1660 Super ile arasında pek fark yok gibi geldi. Bu yüzden işlemciyi aynı parayı koyarak çok daha iyi bir işlemci alabilirim diye düşündüm. Herhangi bir önerin var mı? Elimde kasa, PSU, hard disk var, onlara para harcamayacağım. İşlemci olarak 3600 düşünüyordum fakat bir miktar daha koyup düz 5600 almak daha mantıklı geldi fakat 1660 Super'den daha iyi ekran kartı almak için daha fazla para koymam gerekiyor üzerine. Her türlü işlemcim ya da ekran kartım diğerinden daha iyi olacak çünkü 2'sini de iyi almaya param yetmez. Düşünceniz nedir, 3600 al onun yerine şu ekran kartını al gibi bir öneriniz var mı?

Tamamen senin ihtiyacına kalmış fakat şöyle bir şey var ekran kartını çok yüksek alıp işlemciyi düşük tutarsan elindeki ekran kartını da tam verimle kullanamazsın darboğaz olur, ayrıca işlemci sürekli yüksek güçlerde çalışacağı için iyi soğutma yapman gerekir. Amacın oyunsa bence 3600 ve RX 6600 alırsan RTX 3060'a yakın ekran kartın olur. 3600 alınca yaklaşık 1000 TL daha az ödeyeceksin 1660S'e vereceğin paraya o 1000 TL + çok az daha bi miktar vererek %50 oranda daha iyi fps alabilirsin.

Tamamen senin ihtiyacına kalmış fakat şöyle bir şey var ekran kartını çok yüksek alıp işlemciyi düşük tutarsan elindeki ekran kartını da tam verimle kullanamazsın darboğaz olur, ayrıca işlemci sürekli yüksek güçlerde çalışacağı için iyi soğutma yapman gerekir. Amacın oyunsa bence 3600 ve RX 6600 alırsan RTX 3060'a yakın ekran kartın olur. 3600 alınca yaklaşık 1000 TL daha az ödeyeceksin 1660S'e vereceğin paraya o 1000 TL + çok az daha bi miktar vererek %50 oranda daha iyi fps alabilirsin.
Senin dediğin gibi 6600 3600a çok yüklenmez mi hocam? Birde rtx 2060 ile rx 6600 arasında ki farkı rtx 2060 dlss ve rtx teknolojisi ile arayı kapatmaz mı ?

Son düzenleme:
Senin dediğin gibi 6600 3600a çok yüklenmez mi hocam? Bir de RTX 2060 ile RX 6600 arasında ki farkı RTX 2060 DLSS ve RTX teknolojisi ile arayı kapatmaz mı?

Yüklenmez 3600 yeterince güçlü
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradan ne kadarını kullanıyor bakabilirsin. 2060 bence RTX için alınacak kart değil, RTX yüksek kartlarda performansdan çekinmeden ödün vereceğin 2K ve 4K sistemlerde tat verir. DLSS önemli özellik fakat oynayacağın kaç tane oyun destekliyor, kas gücü daha fazla olan kart yerine DLSS var diye daha eski ve daha zayıf kartı almana değer mi, ayrıca DLSS kadar olmasa da FSR da 6600'de var, aşağıdaki videoyu da izlersin, sana kalmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yüklenmez 3600 yeterince güçlü
buradan ne kadarını kullanıyor bakabilirsin. 2060 bence RTX için alınacak kart değil, RTX yüksek kartlarda performansdan çekinmeden ödün vereceğin 2K ve 4K sistemlerde tat verir. DLSS önemli özellik fakat oynayacağın kaç tane oyun destekliyor, kas gücü daha fazla olan kart yerine DLSS var diye daha eski ve daha zayıf kartı almana değer mi, ayrıca DLSS kadar olmasa da FSR da 6600'de var, aşağıdaki videoyu da izlersin, sana kalmış.

Yardımcı olduğun için saol hocam.

Geri
Yukarı