R5 5600X ve RTX 2060 sistemin CS:GO performansı

Aklıma takılan konu dışı bir şey var, yardımcı olursanız sevinirim.
Yarın nasipse R5 5600X işlemciye sahip bir sistem alacağım.
Bu işlemci çok ısınıyor mu?
Kasada Wraith Prism soğutucu var. Yeter mi soğutmaya? Bence sıkıntı çıkarmaz.
İşlemci zaten yeni alınmış, MX-4 ile yenilesem mi acaba?
Sistemi 2. Elden alacağım.

Benim sıcaklık değerlerim gayet normal. Üzerinde Xigmatek marka 250 TL'ye satın aldığım giriş seviyesi hava soğutucu var. Termal macun olarak Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas kullanıyorum. Aida64 full stress testi 70-75 derece oluyor. Bu arada Bios üzerinden AMD overclock bölümünden +200 MHZ yaptım işlemciye. Yani 70 derece diyelim sıcaklık değerim böyle...
unknow command dedi.

Yanlış yazmışım pardon. fps_max 0

Benim sıcaklık değerlerim gayet normal. Üzerinde Xigmatek marka 250 TL'ye satın aldığım giriş seviyesi hava soğutucu var. Termal macun olarak Cooler Master MasterGel Maker Nano Elmas kullanıyorum. Aida64 full stress testi 70-75 derece oluyor. Bu arada Bios üzerinden AMD overclock bölümünden +200 MHZ yaptım işlemciye. Yani 70 derece diyelim sıcaklık değerim böyle...

Yanlış yazmışım pardon. fps_max 0

Ortalama 500 Fps desem inanırmasınız. 550'yede çıkıyor 370'in altına inmiyor.

O nereden kapatılıyor? Tam anlamadım.

Bios üzerinden kapatılıyor dostum. Kısacası Bios üzerinde "Audio..." gibi bir seçenek var, onu "disable" yapacaksın. Bu FPS değerini etkilemez ama CS:GO'da hafiften inputlag yapan bir şey...Anakart üzerinden ses kullanıyorsan kapatma, çünkü o zaman ses alamazsın.

Bios üzerinden kapatılıyor dostum. Kısacası Bios üzerinde "Audio..." gibi bir seçenek var, onu "disable" yapacaksın. Bu FPS değerini etkilemez ama CS:GO'da hafiften inputlag yapan bir şey...Anakart üzerinden ses kullanıyorsan kapatma, çünkü o zaman ses alamazsın.

Biraz araştırma yapmam gerekecek. CSGO oynamıyorum ki sadece FPS değerlerine bakmak için yükledim. Oyunda oynamıyorum amaç render almak ve sistem düzgün çalışıyor mu ona bakmak.

Geri
Yukarı