R5 5600X ve RTX 2070 sistem yavaş açılıyor

Mahsum1010

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar. Yakın zaman da 1080P için bütçemin yettiği kadarıyla bir sistem topladım. Ancak sistem 14.5 saniye de açılıyor. Önceki sistemimden çok daha performanslı olmasına rağmen daha geç açılıyor. Anakartın en güncel BIOS ve chipset sürücüsü yüklü. Windows ve ekran kartı içinde aynı şey geçerli. Bir arkadaşım AMD sistemler Intel sistemlere göre daha yavaş açılıyor dedi. Böyle bir şey gerçekten var mı? Konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını ve beni aydınlatmalarını rica ediyorum.

Sistemim;
İşlemci: R5 5600X.
Anakart: MSI B550-A PRO.
Ekran kartı: RTX 2070.
SSD: Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2 SSD.
RAM: G.Skill 8x2 3600MHz.
PSU: High Power 600W.
Kasa: P350X.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım benim yaşadığım problemi yaşadın. Öncelikle şunu söyleyeyim BIOS ekranı gelmedi. Sonrasında USB BIOS flashback üzerinden BIOS güncellemesi yaptım ve sorun çözüldü. Attığım konuya bir göz at derim.

Yok sistemi henüz kurmadım hocam. Anakartı daha yeni satın aldım acaba benim anakart güncel olarak gelir mi diye merak ediyorum. Ekran gelmemesi kötü olur en azından BIOS gelse de oradan Update yapsak. Flashback yapmak istemiyorum çünkü ekranda görüntü olursa daha kolay Update yaparım.

Yeni konular

Geri
Yukarı