R5 5600X ve RTX 3070 için 600W güç kaynağı yeter mi?

SesssizSoon

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde RX 6600 XT var. RTX 3070 alacağım 2. el 1000 TL farkla. AMD'den bunaldım güncelleme sorunlarından dolayı. 600W güç kaynağı yeter mi 3070 için? İşlemcim Ryzen 5 5600X.
240 mm sıvı soğutma var bir de.

@SesssizSoon Elimde bu var diye belirtmemişsiniz ilk mesajda. Güzel bir model. Sorun yaşatmaz size. Tek kanaldan 46A akım verebiliyor. Yani kanal ve güç bölmek için kablo seçimi yapmanız da gerekmez. Takın çalıştırın sadece. PSU tam yüke yaklaşmaz bile o GPU ve CPU ile.

XIGMATEK X-POWER 600W 80+ ile yük altında kapanma sorunuyla karşılaşıyordum. 5700X ve 3070 kullanıyorum. 750W 80+ PSU'ya geçtim ve rahatım. Belki PSU'nun kalitesine bağlıdır ama ben olsam zorlayıp en az 750W 80+ almaya bakardım.

XIGMATEK X-POWER 600W 80+ ile yük altında kapanma sorunuyla karşılaşıyordum. 5700X ve 3070 kullanıyorum. 750W 80+ PSU'ya geçtim ve rahatım. Belki PSU'nun kalitesine bağlıdır ama ben olsam zorlayıp en az 750W 80+ almaya bakardım.
Bende de olur, degistiririm.

@297689 PSU kalitesinden kaynaklı. Yükte 300 küsür W çekecek sistemi besleyemiyorsa o güç kaynağında sorun vardır. İhtiyaçtan çok yüksek PSU almak maddi açıdan mantıksız ve düşük güç çekilirken PSU'lar verimliliklerini kaybederler. Tüketime de olumsuz yansır. Maddi açıdan sorun yok diyen 1000W PSU da kullanabilir. Sorun olmaz ama gerek de yok. Önce elinizdeki PSU ile deneyin ve gerekli olursa değiştirin ki ihtiyacınız olacağını da hiç sanmıyorum. PSU'da bir sorun yoksa kullanırsınız sorunsuz bir şekilde.

@SesssizSoon elimde bu var diye belirtmemişsiniz ilk mesajda. Güzel bir model. Sorun yaşatmaz size. Tek kanaldan 46a akım verebiliyor. Yani kanal ve güç bölmek için kablo seçimi yapmanız da gerekmez. Takın çalıştırın sadece. PSU tam yüke yaklaşmaz bile o GPU ve CPU ile.

Haklısın yazmayi unutmuşum KB.

Yeni konular

Geri
Yukarı