R5 5600X ve RTX 4070 uyumlu olur mu?

5600X sorun çıkarmaz bu karta merak etme. Ryzen 7 demişler ama 5700X ve 5800X oyun performansı da 5600'ün aynısı zaten. 5800x3D alman lazım ki bir farkı olsun.

Ancak dediğim gibi 5600 yeterli.

Çok teşekkür ederim uzun zamandır bilgisayarım yoktu bu kadar para verdikten sonra insanın aklında soru işareti kalıyor birçok yere de baktım ama sanırım işlemciyi 5600X yapıp sipariş edeceğim teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

Çok teşekkür ederim uzun zamandır bilgisayarım yoktu bu kadar para verdikten sonra insanın aklında soru işareti kalıyor birçok yere de baktım ama sanırım işlemciyi 5600X yapıp sipariş edeceğim teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.
5600X yapmana gerek yok. 5600 ile aynılar. Aradaki farkla başka bişey al.

5600 1080P de hafif darboğaz yapar fakat OC ile kapatırsın.
5600X yapmana gerek yok aradaki fiyat farkına değecek performans farkı yok, o paraya soğutucu alman çok çok daha mantıklı, stok soğutucu ile bırak OC, AAA oyunlarda 80 derecenin üstüne çıkarsın.

5600 1080P de hafif darboğaz yapar fakat OC ile kapatırsın.
5600X yapmana gerek yok aradaki fiyat farkına değecek performans farkı yok, o paraya soğutucu alman çok çok daha mantıklı, stok soğutucu ile bırak OC, AAA oyunlarda 80 derecenin üstüne çıkarsın.
Haklısınız, teşekkür ederim

Yanlış bilgi
%32 işlemci darboğazı olur.

OC Yapsa dahi kurtarmaz.

Gülen arkadaşa neye gülmüş?

Arkadaşım R5 5600 ile o ekran kartı %32 darboğaz yapacak.
Oyun oynarken sık sık drop yersin.

Ben sana söyleyeyim ona göre.
He eğer 4K monitörün var ise al lakin 1080p'de canını sıkar.

Bilmiyorum.

Arkadaşın gülmesi haklı olduğunuz gerçeğini değiştirmez. Bende durumun farkındayım ama bu fiyata bu sistemi kaçıramam 2K bir monitör alıp 1440'da tadını çıkarıcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
Bilmiyorum.

Arkadaşın gülmesi haklı olduğunuz gerçeğini değiştirmez bende durumun farkındayım ama bu fiyata bu sistemi kaçıramam 2K bir monitör alıp 1440 da tadını çıkaracağım.

2K'da %16.8 işlemci darboğazı yaşarsın bu sistem de söyleyeyim.
Takılır PC.

Al işlemcini değiştir.

Bilmiyorum.

Arkadaşın gülmesi haklı olduğunuz gerçeğini değiştirmez. Bende durumun farkındayım ama bu fiyata bu sistemi kaçıramam 2K bir monitör alıp 1440'da tadını çıkarıcam.
%32 olarak belirledikleri darboğaz oranını bir siteden öğrenmiş. Halbuki o siteler yalan haberi bile yok.

5600 ve 3080'i 1080P de kullananlar var zaten iki kart arasında pekte bir fark yok, hatta bazı oyunlarda 3080 daha bile iyi. O bakımdan takılma bunlara. Maks yapacağı darboğaz %5.

%32 olarak belirledikleri darboğaz oranını bir siteden öğrenmiş. Halbuki o siteler yalan haberi bile yok.

5600 ve 3080'i 1080P de kullananlar var zaten iki kart arasında pekte bir fark yok, hatta bazı oyunlarda 3080 daha bile iyi. O bakımdan takılma bunlara. Maks yapacağı darboğaz %5.
Darboğaz olayını da bilgisayar bakmaya başladığımda öğrendim. Dikkatli olmaya çalışıyorum bu konuda ki tavsiyelerinize kesinlikle kulak kabartıcam alıp 1-2 yıl sonra işlemci değiştiririm sanırım.

Kusura bakmayın raporluyorum çünkü halen daha yanlış bilgi veriyorsunuz, o sitelerin yanlış bilgi verdiği için forumda yasaklı olduğunu dahi bilmiyorsunuz sanırım.

Geri
Yukarı