R5 5600X ve RX 6600XT sistemde ETS 2 Multiplayer %100 GPU kullanımı

Tuncay AKSU

Decapat
Daha fazla  
RAM
8X2 Corsair RGB PRO 3600 MHz
Ekran kartı
RX 6600XT
Anakart
Prime B550 Plus
İşlemci
Ryzen 5 5600X
Euro Truck Simulator 2 oyununu multiplayer olarak oynayan birisiyim, GPU kullanımı %100'den aşağıya inmiyor. Ultra ayarlarda oynuyorum ve FPS en az 150'yi görüyor ve ekran kartını kendini aşırı yoruyor. Fortnite gibi yüksek tabanlı bir donanım isteyen oyunda ise Ultra ayarlarda ekran kartı kullanımı %100'ü bulmuyor. Saçma bir algoritma var ortada ve bu algoritma ara sıra değişiyor. Bazen ETS 2'de ekran kartı kullanımım %80 ila %40 arası seyir ediyor (en ideali bu oyun için) neden olduğunu anlamadım. WHQL bir yazılım kullanıyorum software olarak.

Euro Truck Simulator 2 oyununu multiplayer olarak oynayan birisiyim, GPU kullanımı %100'den aşağıya inmiyor. Ultra ayarlarda oynuyorum ve FPS en az 150'yi görüyor ve ekran kartını kendini aşırı yoruyor. Fortnite gibi yüksek tabanlı bir donanım isteyen oyunda ise Ultra ayarlarda ekran kartı kullanımı %100'ü bulmuyor. Saçma bir algoritma var ortada ve bu algoritma ara sıra değişiyor. Bazen ETS 2'de ekran kartı kullanımım %80 ila %40 arası seyir ediyor (en ideali bu oyun için) neden olduğunu anlamadım. WHQL bir yazılım kullanıyorum software olarak.

Gpunuzun %100 kullanması gayet normal çünkü ETS 2 GPU'yu fazla kullanıyor CPU'yu değil. 1K saatim var hiç göremedim az kullandığını.

Zaten çok kullanılması gerekiyor ki yüksek performans versin. İşlemciler %30-40 yükte, ekran kartları ise %100 yükte çalışmak üzere tasarlanmıştır.
Bazen ETS 2'de ekran kartı kullanımım %80 ila %40 arası seyir ediyor (en ideali bu oyun için)

Bunu kim söyledi? O işlemci için geçerli ekran kartı değil. Ekran kartları %100 çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu arada eğer elektrik tüketimi düşsün istiyorsanız dikey senkronizasyonu açın.

Geri
Yukarı