R5 5600X yamuk pinler için servise gönderilmeli mi?

furs0n

Hectopat
AMD Ryzen 5 5600X işlemciye sahibim, anakartım sorunlu çıktığı için onu iade ettim, işlemciyi çıkardığım zaman ise üç dört pinin yamulduğunu gördüm. Yeni anakartta işlemci bu halde çalışır mı ya da ileride bir sorun çıkarır mı, yoksa direkt teknik servise mi göndereyim? Teknik servis istememe sebebim işlemin 1 ay sürmesinden dolayı. Mecbursam yollayacağım tabii ki.

Not: Fotoğraflara yakınlaştırıp bakarsanız daha iyi anlarsınız.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 5 5600X işlemciye sahibim, anakartım sorunlu çıktığı için onu iade ettim, işlemciyi çıkardığım zaman ise üç dört pinin yamulduğunu gördüm. Yeni anakartta işlemci bu halde çalışır mı ya da ileride bir sorun çıkarır mı, yoksa direkt teknik servise mi göndereyim? Teknik servis istememe sebebim işlemin 1 ay sürmesinden dolayı. Mecbursam yollayacağım tabii ki.

Not: Fotoğraflara yakınlaştırıp bakarsanız daha iyi anlarsınız.

Eki Görüntüle 880437

Eki Görüntüle 880438

Eki Görüntüle 880439
Belki de anakart sorunlu değildi. İşlemci sorunluydu. Nasıl emin oldun anakartın sıkıntılı olduğundan?

Belki de anakart sorunlu değildi. İşlemci sorunluydu. Nasıl emin oldun anakartın sıkıntılı olduğundan?
Çünkü işlemci takılı değilken bile anakarta güç gelmiyordu. %100 emin değilim zaten ancak çoğu kişiden görüş aldım çoğu da anakart sıkıntılı olabilir dedi. İade süresindeyken iade ettim yeni alacağım. Sizce bu haldeyken bir sıkıntı oluşur mu?
Belki hiç birinde sorun yok, kişinin kendisi sorunluydu :)
Hangi anakart pin yamultur ki? :cool:
Evet takmışken yamultmuş olabilirim, işlemci bu haliyle çalışır mı yoksa servise mi yollamalıyım?

Geri
Yukarı