R5 5600X yükte 90 derece oluyor

Otrivine

Decapat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Gemi Operasyon Uzmanı
Merhaba. Ryzen 5 5600X kullanıyorum. Soğutucu olarak Wraith Prism var. Kasa XPG Defender Pro önde 3 üstte ve arkada birer tane fan var. Boşta işlemci sıcaklığı 55 derecelerde. %100 yükte ise 90 dereceyi zorluyor. Wraith Prism mi yetersiz sorun tam olarak nerede? Forumda birçok kişi o işlemci için Wraith Prism yeterli olur diyordu. Termal macun olarak Arctic MX-4 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Ryzen 5 5600X kullanıyorum. Soğutucu olarak Wraith Prism var. Kasa XPG Defender Pro önde 3 üstte ve arkada birer tane fan var. Boşta işlemci sıcaklığı 55 derecelerde. %100 yükte ise 90 dereceyi zorluyor. Wraith Prism mi yetersiz sorun tam olarak nerede? Forumda birçok kişi o işlemci için Wraith Prism yeterli olur diyordu. Termal macun olarak Arctic MX-4 kullanıyorum.

Büyük ihtimal ya overclock yapmışsınızdır ya da Wraith Prism bozuktur.

Bİlgisayarına bir virüs vs bulaşmış olma ihtimali var mı? Benimde başıma gelmişti mining olayları falan normalde boşta 35 dereceyi görürken 50-60 arasındaydı o sıralar

Büyük ihtimal ya overclock yapmışsınızdır ya da Wraith Prism bozuktur.

Overclock yapmadım Wraith Prism de 0 ürün.

Bilgisayarına bir virüs vs bulaşmış olma ihtimali var mı? Benim de başıma gelmişti mining olayları falan normalde boşta 35 dereceyi görürken 50-60 arasındaydı o sıralar.

Pek mümkün değil daha yeni formatan çıktı pek bir şey kurmadım bile.

Ortalama bir hava soğutma ile daha iyi soğutabilirsin.

Daha iyisini alıp soğutabileceğimin farkındayım. Sorum tam olarak bu değildi. Bu fanın yeterli olacağı söyleniyor bende böyle olmasının nedeni ne olabilir di.

Overclock yapmadım Wraith Prism de 0 ürün.

Pek mümkün değil daha yeni formatan çıktı pek bir şey kurmadım bile.

Daha iyisini alıp soğutabileceğimin farkındayım. Sorum tam olarak bu değildi. Bu fanın yeterli olacağı söyleniyor bende böyle olmasının nedeni ne olabilir di.
Havalar ısındı, kasan da zayıfsa o yüzden ısınır.

Kasa havadar değil. Güzel bir kasa. Wraith Prism ile bu değerlere çıkması normal değil. Termal macunu düzgün sürdüğüne ve soğutucuyu doğru montajladığına emin misin?

Kasa havadar değil. Güzel bir kasa. Wraith Prism ile bu değerlere çıkması normal değil. Termal macunu düzgün sürdüğüne ve soğutucuyu doğru montajladığına emin misin?

Montajda sorun yok. Termal macunu kontrol edebilirim. Üst taraf içinde 2 tane kasa fanı alsam 3 ön 3 üst 1 arka ısıda değişme olur mu? Bir de İşlemcide overclock olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? farkında olmadan yaptım mı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
CPU Z indirip validate yaptım karşıma bu değerler geldi şu an overclock mu işlemci?

1656839928578.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı