R5 5600X'ten R7 5800x3D'ye geçilir mi?

mustafah

Kilopat
Daha fazla  
Güncel olarak sistemim;
RTX 3070 Ti
Ryzen 5 5600
36 GB 3600MHz RAM
1080p monitöre sahibim ve genelde AAA hikayeli oyunlar, CS:GO ve Valorant oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
36 GB RAM 🧐.Performanstan memnunsanız neden geçiş yapasınız ki? Paranız varsa performans arttırmak için geçilir.

Nasıl tespit edebilirim acaba kusura bakmayın çok anlamıyorum bu işlerden
Sıcaklık ve kullanım yüzdelerini kontrol ettiniz mi? Drop yaşadığınız oyunları oynarken Ekran kartı ve işlemci kullanımlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Sistemin diğer bileşenleri neler? Ayrıca hangi çözünürlükte hangi ayarlarda oyunlar oynuyorsunuz?

Sıcaklık ve kullanım yüzdelerini kontrol ettiniz mi? Drop yaşadığınız oyunları oynarken Ekran kartı ve işlemci kullanımlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Sistemin diğer bileşenleri neler? Ayrıca hangi çözünürlükte hangi ayarlarda oyunlar oynuyorsunuz?

AAA hikayeli oyunlarda drop yaşadığım zaman CPU kullanımım anlık 80'lere GPU kullanımım 40-50'lere düşüyor ve yüksek ayarlarda oynuyorum. Ayrıca 650W Gold+ PSU kullanıyorum + olarak işlemci sıcaklığım 55 derecelerde ekran kartı sıcaklığım 58 derecelerde

AAA hikayeli oyunlarda drop yaşadığım zaman CPU kullanımım anlık 80'lere GPU kullanımım 40-50'lere düşüyor ve yüksek ayarlarda oynuyorum. Ayrıca 650W Gold+ PSU kullanıyorum + olarak işlemci sıcaklığım 55 derecelerde ekran kartı sıcaklığım 58 derecelerde
Bu değerlerde bir soru görmüyorum. En son ne zaman format attınız? İşlemci değişimini düşünmeden önce temiz format atılıp tekrar test edilmesinde fayda olabilir.

Geri
Yukarı