R5 7500F - DeepCool AK400 ile yük altında 75 derece normal mi?

Lasperagas

Yoctopat
Daha fazla  
DeepCool AK400 Zero Dark geçen gün yeni bir sistem topladım Ryzen 5 7500F işlemcime bu soğutuyucu taktım fakat yük altında 75C çalışıyor. Yapmam gereken fan ayarı vs var mı ve 75C normal mi?

DeepCool AK400 Zero Dark geçen gün yeni bir sistem topladım Ryzen 5 7500F işlemcime bu soğutuyucu taktım fakat yük altında 75C çalışıyor. Yapmam gereken fan ayarı vs var mı ve 75C normal mi?
Normal o işlemci stok fan ile 95 dereceleri görüyor. Ak400 gene idare etsede aşırı serin çalıştıracak bir soğutucu değil. Düzenli olarak toz ve termal macun bakımlarını yaparsanız sorunsuz kullanırsınız.

Soğutucu işini yapıyor orası kesin. 80c altı her sıcaklık ideal kabul edilebilir fakat durumdan rahatsızsanız undervolt uygulamayı deneyin.

Stok soğutucuyla arasında 10-15 derece fark var sadece.

Soğutucu işini yapıyor orası kesin. 80C altı her sıcaklık ideal kabul edilebilir fakat durumdan rahatsızsanız undervolt uygulamayı deneyin.

İşlemci 95 derece de kendini kapatıyor zaten 120 derece de kendini kapatan işlemci ile bu işlemcinin 80 dereceye çıkması aynı şey değil.

Stok soğutucuyla arasında 10-15 derece fark var sadece.

İşlemci 95 derece de kendini kapatıyor zaten 120 derece de kendini kapatan işlemci ile bu işlemcinin 80 dereceye çıkması aynı şey değil.
AMD uzun zamandır TjMax değerini 90-95 tutuyor zaten. 80c çalışmasında bir problem yok. Ayrıca düşük nm ile üretilen günümüz işlemcilerinde 120c tjmax beklemek çok gerçekçi bir senaryo değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı