R5 7500F için en fazla 3000 TL'ye soğutucu önerisi

Ben bunu aldım bekliyoruz bakalım n11 den kuponla 1280 liraya geldi. Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB İşlemci Hava Soğutucu

Kronik fanlarda bilya sesi motor sesi hızar sesi bilmem ne var diyorlar ama bakalım. LE500 alacaktım yada LS520 onlarda da şikayetler gördüm sesler fanlar bilmem neler. Liquid Freezer II den aşağısına yanaşılmaz arcticde anladığım bu. Hava soğutma alırsanız benim aldığımı tercih edebilirsiniz ama. Normalde 36$ lık soğutucu bize 1300 liralara dayıyorlar oda ayrı bir konu.

Ben bunu aldım bekliyoruz bakalım n11 den kuponla 1280 liraya geldi. Thermalright Peerless Assassin 120 SE ARGB İşlemci Hava Soğutucu

Kronik fanlarda bilya sesi motor sesi hızar sesi bilmem ne var diyorlar ama bakalım. LE500 alacaktım yada LS520 onlarda da şikayetler gördüm sesler fanlar bilmem neler. Liquid Freezer II den aşağısına yanaşılmaz arcticde anladığım bu. Hava soğutma alırsanız benim aldığımı tercih edebilirsiniz ama. Normalde 36$ lık soğutucu bize 1300 liralara dayıyorlar oda ayrı bir konu.
Rakiplerine göre fiyatı baya uygun Ak620’den minimal daha iyi performansı var pe 120’nin, bu fiyata bu varken başka hava soğutucu önermek doğru değil direk.

Bütçene göre tercihini yap, hepsi iş görür ancak Arctic performans olarak biraz daha iyi.
Not: 7500F için bu kadar güçlü soğutma şart değil, iyi bir hava soğutucu da yetecektir.
Le500ü aldım hocam teşekkür ederim.

Sıcaklıklar nasıl acaba? Paylaşma şansınız var mı?

Sıcaklıklar nasıl acaba? Paylaşma şansınız var mı?
Şu sıralar sistemi toplayamadım eksiklerden dolayı ama işlerden dolayı bizim bir hafta daha sürecek gibi sakin kafayla yapmak istiyorum. Öyle pek takıntılı biri de değilim sıcaklık konusuna cinebenchden başka test yapmadım hayatımda öyle söyleyim. Youtube da ingilizce videolar var ufak tefek incelemeleri biri birini tutmuyor açıkçası açıp izleyebilirsin istersen. Ama mantık şu 2000 TL ye çıkılabiliyorsa 1800-2500 arası güzel 240mm sıvı soğutmalar var işlemcinle de alakalı tabi 240 ın yetmediği işlemcilerde var. Fakat Türkiye de izlediğim videolara göre de dayanarak daha bir soğutucu yok 1350 liraya. n11 den 1280 TL ye aldım ben öyle duruyor. Kötü olacağını sanmıyorum yani özet olarak.

Şu sıralar sistemi toplayamadım eksiklerden dolayı ama işlerden dolayı bizim bir hafta daha sürecek gibi sakin kafayla yapmak istiyorum. Öyle pek takıntılı biri de değilim sıcaklık konusuna Cinebench'den başka test yapmadım hayatımda öyle söyleyim. YouTube'da İngilizce videolar var ufak tefek incelemeleri biri birini tutmuyor açıkçası açıp izleyebilirsin istersen. Ama mantık şu 2000 TL'ye çıkılabiliyorsa 1800-2500 arası güzel 240mm sıvı soğutmalar var işlemcinle de alakalı tabii 240'ın yetmediği işlemcilerde var. Fakat Türkiye de izlediğim videolara göre de dayanarak daha bir soğutucu yok 1350 liraya. N11'den 1280 TL'ye aldım ben öyle duruyor. Kötü olacağını sanmıyorum yani özet olarak.

Ya ben kendim için değil de, arkadaşım için istedim (7500F). Bazı sitelerde DeepCool AK620 daha iyi deniyor, bazı sitelerde de thermalright peerless Assassin öneriliyor ondan sormak istedim, bütçesi de 2K civarı.

Ya ben kendim için değil de, arkadaşım için istedim (7500F). Bazı sitelerde DeepCool AK620 daha iyi deniyor, bazı sitelerde de thermalright peerless Assassin öneriliyor ondan sormak istedim, bütçesi de 2K civarı.
Doğru diyorsun Noctua D-15 den bile iyi diye gördüm ama şu adamın videolarında hem D-15 den kötü hemde AK620 den. Ama dereceleri görüyorsun çok da takılmamak lazım. Hangisi ucuzsa mantığı işler bence yoksa zaten 2500 liraya falan sıvı soğutma almak mantıklı. AK620 de ciddi pahalı ama tecrübe edene sormak lazım ses falan sorunu olur keşke onu alsaydım der yani.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru diyorsun Noctua D-15 den bile iyi diye gördüm ama şu adamın videolarında hem D-15 den kötü hemde AK620 den. Ama dereceleri görüyorsun çok da takılmamak lazım. Hangisi ucuzsa mantığı işler bence yoksa zaten 2500 liraya falan sıvı soğutma almak mantıklı. AK620 de ciddi pahalı ama tecrübe edene sormak lazım ses falan sorunu olur keşke onu alsaydım der yani.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevabınız ve ilginiz için teşekkür ederim, öyleyse ben biraz daha araştırma yapıp bir sorunu yoksa Peerless Assasin (ucuz olanı) aldıracağım

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı