R5 7500F için kule tipi soğutucu önerisi

HakanTsr

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
MSI B650 GAMING PLUS WI-FI
İşlemci
AMD Ryzen 5 7500f
İyi sosyaller, R5 7500F için önerebileceğiniz daha önce veya şu an kullandığınız kule tipi soğutucu var mı? RGB olup olmaması önemli değil,
bütçe 1500 TL civarı ama 2000 TL'ye kadar çıkabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

İlk attığım işinizi görecektir ama daha iyi bir şeyler almak isterseniz ötekine bakın.

İkinci olanı kuzenimin yeni aldığı 7500F 4060 Ti hazır sisteme taktık. Güzel soğutuyor şimdilik memnun.

İlk attığım işinizi görecektir ama daha iyi bir şeyler almak isterseniz ötekine bakın.
2 fanlı olduğu için Thermalright ı düşünmüçtüm bende çift fanlı olması soğutmada fark yaratır mı

2 fanlı olduğu için thermalright ı düşünmüçtüm bende çift fanlı olması soğutmada fark yaratır mı?

Yaratır elbette fakat soğutma olayı çok fazla şeyden etkileniyor. Oda sıcaklığı, kasanın hava alıp almaması, kullanılan termal macun gibi.

Tek fanlı bir modele göre daha iyi soğutacaktır fakat dediğim gibi tek fanlı bir model de işinizi görecektir. İleride yükseltme yapmak isterseniz elinizde daha iyi bir soğutma olması da işinize yarayabilir tamamen size kalmış açıkçası.

Yaratır elbette fakat soğutma olayı çok fazla şeyden etkileniyor. Oda sıcaklığı, kasanın hava alıp almaması, kullanılan termal macun gibi.

Tek fanlı bir modele göre daha iyi soğutacaktır fakat dediğim gibi tek fanlı bir model de işinizi görecektir. İleride yükseltme yapmak isterseniz elinizde daha iyi bir soğutma olması da işinize yarayabilir tamamen size kalmış açıkçası.
Teşekkür ederim

Zero Dark yerine Zero Dark Plus öneririm farkı sadece 2 fanlı olması diye biliyorum soğutmaya etkisinin olacağını düşünüyorum arada fiyat farkı da çok az alacaksanız DeepCool AK400 Zero Dark Plus almanızı öneririm kendim de kullanıyorum bir sorunuz olursa yardımcı olabilirim.

İkinci olanı kuzenimin yeni aldığı 7500F 4060 Ti hazır sisteme taktık. Güzel soğutuyor şimdilik memnun.
PA120 SE varken bu fiyata başka soğutucu almak direk doğru değil.

Geri
Yukarı