R5 7500F için kule tipi soğutucu önerisi

haykooos

Hectopat
Daha fazla  
1900 onu alacağınıza 2 fanlı RGB'siz sıvı soğutucu arayabilirsiniz. Çünkü daha bugün arkadaşım aldı İtopya yetkilileri 1 fanlı sıvı soğutma ve kule tipi kurtarmaz dediler.

Selam aşağıya linkini bıraktığım sistemi sipariş ettim. Daha önceden R5 3600'lü sistemime almış olduğum kule tipi bir soğutucum var elimde acaba bu yeni işlemcime ve kasama uygun mudur, uygunsa yeterli gelir mi?
Yeni sistem:
ModArt-X2/AMD Ryzen 5 7500F/MSI GeForce RTX 4070 VENTUS 2X OC 12GB/32GB DDR5/500GB NVME M.2 SSD/Geforce RTX RayTracing PC |ITOPYA.COM
Soğutucu:
ID-COOLING SE-234 ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat
Attığın soğutucu AM5 uyumlu değil diye biliyorum.

Alabiliyorsanız bunu alın deepcool çok kaliteli markadır ama bütçe yetmez ise:

Kasanıza uyacaktır kasanız 160 mm hava soğutma destekliyor bu soğutmanın yüksekliği 154 mm. Fanların altında 34-35mm kadar boş alan kalıyor RAM'leriniz fanın altında kalmaz herhalde.

Kalsa bile şu listede yazana göre zaten 35mm yüksekliğindeymiş sizin RAM'ler fanın tam altında RAM için yeterince yer var kısacası.

@haykooos

Son düzenleme:
1900 onu alacağınıza 2 fanlı RGB'siz sıvı soğutucu arayabilirsiniz. Çünkü daha bugün arkadaşım aldı İtopya yetkilileri 1 fanlı sıvı soğutma ve kule tipi kurtarmaz dediler.
Ben bu soğutucuyu zaten 2 sene önce aldım şuan hali hazırda elimde var. Eğer uygunsa ve yeterli gelirse takmayı düşünüyorum zaten. Ha yok olmazsa önerilere açığım tabiki

Bu arada hocam atığım iki soğutucuda am5 uyumlu sitesinde yazıyor.

Soğutucu zaten konu sahibinin elinde var anladığım kadarıyla. Yoksa şimdiki fiyatının gereksiz pahalı olduğuna katılıyorum.

Linke bakın hocam, uyumlu görünüyor.
Hocam ben mi yanlış yere bakıyorum ? Sanki yok gibi
1695585152431.png

Yeni konular

Geri
Yukarı