R5 7500F için sıvı soğutma önerisi

drawe

Kilopat
Daha fazla  
RAM
32
Ekran kartı
RTX 4070
Anakart
B 650 MK
İşlemci
Ryzen 5 7500F
Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciye önerilen soğutucu yeterli. Sıvı alıp daha çok para harcamanıza gerek yok.
Sıvı tercih etmek isterseniz de bir şeyler önerebiliriz.

Merhaba. PcKolik mağazasından PC aldım ve orada çalışan yetkili, bana kule tipi almamam gerektiğini söyledi. Cooler Master ML240L V2 sıvı soğutucusunu önerdi. Siz ne düşünüyorsunuz? Ryzen 5 7500F MPK, Gigabyte B650mk AM5 DDR5 6400DP M.2, Gainward RTX 4070 Super 12 GB, Lexar ares 32 GB DDR5 3000MHz CL30, Lexar NM800p 1TB SSD, Power Boost PB-T001bb 750W 80+ Bronze.

Merhaba. PcKolik mağazasından PC aldım ve orada çalışan yetkili, bana kule tipi almamam gerektiğini söyledi. Cooler Master ML240L V2 sıvı soğutucusunu önerdi.

Güzel bir öneri. Fakat cahil veya art niyetli (günahı boynuna artık) bir yorum. O soğutucuyla işlemcinizi çok güzel soğutabilirsiniz doğrudur.

Ancak biz arkadaşımın 7500F'ini Cooler Master Hyper 212 Duo X ile soğutmaktayız. Oyunlarda 60 derece bile olmadı. Bahsettiğim soğutucu tek kule iki fan içeren bir soğutucu.

Konuyu açarken bahsettiğiniz Phantom Spirit (çift kule çift fan), bahsettiğim Duo X'den daha yüksek soğutma kapasitesine sahip bir soğutucu.

Uzun lafın kısası Phantom Spirit alın geçin. ML240L aldıysanız da üzülmeyin işinizi fazlasıyla görecektir.

Güzel bir öneri. Fakat cahil veya art niyetli (günahı boynuna artık) bir yorum. O soğutucuyla işlemcinizi çok güzel soğutabilirsiniz doğrudur.

Ancak biz arkadaşımın 7500F'ini Cooler Master Hyper 212 Duo X ile soğutmaktayız. Oyunlarda 60 derece bile olmadı. Bahsettiğim soğutucu tek kule iki fan içeren bir soğutucu.

Konuyu açarken bahsettiğiniz Phantom spirit (çift kule çift fan), bahsettiğim Duo X'den daha yüksek soğutma kapasitesine sahip bir soğutucu.

Uzun lafın kısası Phantom spirit alın geçin. ML240L aldıysanız da üzülmeyin işinizi fazlasıyla görecektir.

Sıvı soğutucu kafama yattı. İleride bileşenlerimi yükseltmek istersem daha çok işimi görür gibi. Teşekkürler.

Sıvı soğutucu kafama yattı. İleride bileşenlerimi yükseltmek istersem daha çok işimi görür gibi. Teşekkürler.

Aynı satıcıdan almayacaksanız ve bütçeniz elverirse eğer Iceberg Thermal IceFLOE 240 bakın. 360mm soğutucularla kapışan bir 240mm.

Geri
Yukarı