R5 7500F işlemci sıvı soğutma ile yükte 87 derece oluyor

Muhtemelen pompa çalışmıyor, lobide 95 derece görürken fanların sıcak hava üflediğini sanmıyorum.

Ancak bağlantın doğru gözüküyor, CPU fan ayarını 100 yapıp dener misin?

BIOS'tan ayarları değiştir Full Speed moduna aldım CPU fanı boşta bu şekilde.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-18 235524.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-18 235524.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 24
Virüs bulaşmış olabilir mi?

Pek sanmam Kaspersky kullanıyorum tam taraada virüs çıkmadı.

Attığın fotoğraftan bir şey anlamadım, CPU fanı 100 yapınca sıcaklığın düşüyor mu onu soruyorum.
Hocam pompa bozulmuş olabilir ya da 2 ihtimal var herhalde şu an Chrome açık 60 derecede çalışıyor fakat CPU fan kablosunu çektim 51 derecede çalışırken 78 dereceye çıktı pompanın doğru çalışmama gibi bir durumu olabilir mi bir de bu durum 2 saat önce oyunda 80 dercede çalışıyordu dediğim gibi sonradan 93 dercelere çıkmaya başladı yamuk takma ihtimalim olsa da nasıl takabilirim bilmiyorum sonuçta braketler var yamuk taksam onlara olmaz eğer aklınızda fikir varsa söylerseniz seviniim yoksa iade edeceğim ürünü.

Son düzenleme:
CPU fan kablosunu çektim 51 derecede çalışırken 78 dereceye çıktı
Bu demektir ki pompa çalışıyormuş.
sonradan 93 dercelere çıkmaya başladı
Konu sıvı soğutma olunca bir şey demek zor birçok ihtimal var.

Birkaç tane montaj videosu izle aynılarını yaptığından eminsen ve ona rağmen 90 dereceleri görüyorsa yapacak bir şey yok maalesef.
yoksa iade edeceğim ürünü.
Kule fan düşünürsen yardımcı olabilirim, bunlardan sonra tekrar sıvı soğutma alacağını sanmam.

Fanı dahi bozulsa 90 dereceleri görmez :D

Ucuz etin yahnisi yenmez. Sıvı soğutma alınacaksa en ucuzu alınmamalı Arctic alırsın galahad alırsın lt serisinden alırsın.

Le gibi giriş serisi değil. Cidden bu sıvı soğutmayı bu kadar fazla yüceltmenin anlamı yok. 3-4 derece için fazla para verme simülasyonu.

Yeni konular

Geri
Yukarı