R5 7500F Rainbow Six Siege anlık FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

tash

Zeptopat
RAM
16x1
Ekran kartı
RTX 4060
İşlemci
R5 7500F
R6'da border haritasını oynarken FPS'te anlık düşüşler keşfettim. Bunun üzerine Görev Yöneticisi'ni açtığımdaysa Alt Tab'da %20, oyunda ise %70 civarı CPU kullanımı olduğunu ve genel olarak CPU'nun oyundayken %100 kullandığını gördüm. Arkadaşa kendisinin CPU'sunun(3400G) ne kadar kullandığını sorduğumdaysa genel %20 cevabını aldım. Bunun çözümü nedir?

Şimdi sorununuz çözüldü mü hocam?

Hocam son olarak bir test daha yaptım. Bu sefer GeForce Experience ile kaydettim. Şu anlık sorun çözülmüş gibi duruyor. İstediğiniz değerler genelde: CPU usage 50 civarı sıcaklık ise 70 civarındaydı, GPU usage 30 civarı sıcaklık ise 50 civarında seyretti. Artı olarak %0.1FPS değerleri çok çok düşük 10-15FPS civarı olması normal mi?

Hocam son olarak bir test daha yaptım. Bu sefer GeForce Experience ile kaydettim. Şu anlık sorun çözülmüş gibi duruyor. İstediğiniz değerler genelde: CPU usage 50 civarı sıcaklık ise 70 civarındaydı, GPU usage 30 civarı sıcaklık ise 50 civarında seyretti. Artı olarak %0.1FPS değerleri çok çok düşük 10-15FPS civarı olması normal mi?
Fps değerinizi Hz değerenize eşitlediyseniz sorun yoksa drop gibi sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı