R5 7500F - RTX 4060 Ti sistem nasıl?

Yukarıda attığım vulcan sisteme yönelebilir hocam kalan bütçeye bir tane soğutucu alır işlemci için.

Stoğu bitti an itibariyle :(
Link attıktan sonra fark ettim, malesef. Fiyatı iyiydi.

Alternatif olarak bu var.

7600 ve 7500F neredeyse aynı bence arttırmaya gerek yok bir de arkadaş RTX 4060 Ti seçtiği için bu sistemi attım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Pahalı hocam,

Bu sistem 26.600, arada 8-9 bin kadar fark var 16 gb modeli için değmez. Biraz üstüne 4070 süper sistem alıyorsunuz

Örnek olarak.
Gaming gen tr ELİTE-4060ti var onuda alabilir ama bunda sıvı soğutma ve 16gb ekran kartı var isterse 8gb yapabilir

Bu sistemin CS2 performansı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu da sistemin CoD performansı.

Teşekkürler. Videoları izledim.

Pahalı hocam,

Bu sistem 26.600, arada 8-9 bin kadar fark var 16 gb modeli için değmez. Biraz üstüne 4070 süper sistem alıyorsunuz

Örnek olarak.
hocam bu gaminggendeki vulcan da çok iyi sistem. 32gb ram yapıp sıvı soğutucu aldığımda yine 31 bin lira civarlarına geliyor. Aslında bu da alınabilir. Kafam karıştı :)

Sadece iki oyun için değil de bu videoda çoğu oyun var.
Bu videoları daha önceden de izledim de 8gb vram olayına kafam takılıyor işte.

Teşekkürler. Videoları izledim.

Hocam bu Gaming.Gen.TR'deki Vulcan da çok iyi sistem. 32 GB RAM yapıp sıvı soğutucu aldığımda yine 31 bin lira civarlarına geliyor. Aslında bu da alınabilir. Kafam karıştı :)

32 GB RAM fazla olur gibi ama yine de sen bilrisin eğer Photoshop vs kullanacaksan 32 GB olur ama sadece oyunsa gereksiz bence onun yerine biraz daha araştırıp 2x8 GB RAM sistem bulursan biraz daha iyi olur.

Bu videoları daha önceden de izledim de 8 GB VRAM olayına kafam takılıyor işte.

VRAM FPS değerini neredeyse hiç etkilemez 1080p çözünürlükte fakat 2K 4K çözünürlükte çok fark eder. Bir de geleceğe yönelik olur videoyu izleyebilirsin.

32 GB RAM fazla olur gibi ama yine de sen bilrisin eğer Photoshop vs kullanacaksan 32 GB olur ama sadece oyunsa gereksiz bence onun yerine biraz daha araştırıp 2x8 GB RAM sistem bulursan biraz daha iyi olur.

VRAM FPS değerini neredeyse hiç etkilemez 1080p çözünürlükte fakat 2K 4K çözünürlükte çok fark eder. Bir de geleceğe yönelik olur videoyu izleyebilirsin.
Çok teşekkürler, bunları izleyeceğim hemen. Daha önceki sistemimde 16GB Ram vardı ve neredeyse hiç oyun oynamamama rağmen, işimle ilgili bir şeyler yaptığımda 2-3 programa kasmalar başlıyordu. Hem ilerisi için ve hem de güncel için 32GB daha iyi olur diye düşünüyorum. Vram konusunu tekrar bir araştırayım ben. Teşekkürler düşünceniz için.

Çok teşekkürler, bunları izleyeceğim hemen. Daha önceki sistemimde 16GB Ram vardı ve neredeyse hiç oyun oynamamama rağmen, işimle ilgili bir şeyler yaptığımda 2-3 programa kasmalar başlıyordu. Hem ilerisi için ve hem de güncel için 32GB daha iyi olur diye düşünüyorum. Vram konusunu tekrar bir araştırayım ben. Teşekkürler düşünceniz için.
Rica ederim ne demek alacağınız sistem şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

16 GB RAM artık yetmemeye başlıyor RDR2 CoD gibi oyunlar 13-14 GB RAM kullanıyor 32 alması ileriye dönük çok daha iyi olacak.

16 GB RAM artık yetmemeye başlıyor RDR2 CoD gibi oyunlar 13-14 GB RAM kullanıyor 32 alması ileriye dönük çok daha iyi olacak.
Aslında doğru ama bence şimdi için gereksiz olacaktır şimdi kullandığım sistemde 8gb ram var ve GTA5 için yeterli geliyor. Eğer 5-6 sene veya daha uzun süre kullanacaksa tabii ki 32 GB ram daha iyi olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı