R5 7500F RTX 4070 sistem nasıl?

@Siluet hocam bence en mantıklısı elinde zaten ekran kartı varken diğer bileşenlerle güzel bir temel atmak ondan sonra istediğin ekran kartını kuşkusuz takar kullanırsın. Toplam 38933 TL diye yazmışsın ama ekran kartı dahil değil buna, o yüzden bana diğer bileşenler için bir bütçe ve halihazırda elinde bulunan parçaları belirt, önerilerde bulunayım. Gerekirse ekran kartını biraz daha sonra al ama diğer bileşenleri zayıf olan bir sistem toplama. Aynı şekilde bende şu an bir sistem toplamaktayım elimdeki RX 6600 ekran kartını uzun bir süre daha kullanacağım daha iyi bir işlemci, anakart vs alabilmek için.

@General Pong Krell

Hocam toplam 38933 TL'nin içine ekran kartı fiyatı da dahil.

Kasaya ayıracağım maks bütçe 35 bin TL aslında, 2K monitör de alacağım çünkü. 35 bin maksimum öyle diyeyim. 20'lerden çıktım buraya daha fazla çıkmak da istemiyorum açıkçası.

Fakat yan parça bileşenleri hoşuma gitmediği için ekran kartını sonraya bırakıp diğer parçaları en azından giriş seviyesi değil orta seviyeye çekmek mantıklı geldi bana da. Tabii ben ekran kartı fiyatı düşer diye beklerken artma ihtimali de var dolar kuru vs patlarsa.

Şu an kullandığım sistem;

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF
Anakart: MSI B450M PRO VDH Plus
Ekran Kartı: RX5500 XT 4 GB
RAM: Corsair Vengeance 2x8 RAM
SSD: Sandisk 240 GB
HDD: Seagate 1 TB HDD
Monitör: AOC E2461Fwh

@General Pong Krell

Hocam toplam 38933 TL'nin içine ekran kartı fiyatı da dahil.

Kasaya ayıracağım maks bütçe 35 bin TL aslında, 2K monitör de alacağım çünkü. 35 bin maksimum öyle diyeyim. 20'lerden çıktım buraya daha fazla çıkmak da istemiyorum açıkçası.

Fakat yan parça bileşenleri hoşuma gitmediği için ekran kartını sonraya bırakıp diğer parçaları en azından giriş seviyesi değil orta seviyeye çekmek mantıklı geldi bana da. Tabii ben ekran kartı fiyatı düşer diye beklerken artma ihtimali de var dolar kuru vs patlarsa.

Şu an kullandığım sistem;

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF
Anakart: MSI B450M PRO VDH Plus
Ekran Kartı: RX5500 XT 4 GB
RAM: Corsair Vengeance 2x8 RAM
SSD: Sandisk 240 GB
HDD: Seagate 1 TB HDD
Monitör: AOC E2461Fwh
Normalde RTX 4070 ve 4070S'i aynı fiyata alman gerekiyordu ama bu satıcılar yüzünden sövmekten dilimizde tüy kalmadı. Başka hiçbir millet kendi milletine bu kadar düşman olamaz. Doların düşeceğini sanmıyorum, hatta bu asgari ücret artışı yüzünden maliyetlerin artmasından kaynaklı daha da artabilir. (umarım yanılırım)

Normalde RTX 4070 ve 4070S'i aynı fiyata alman gerekiyordu ama bu satıcılar yüzünden sövmekten dilimizde tüy kalmadı. Başka hiçbir millet kendi milletine bu kadar düşman olamaz. Doların düşeceğini sanmıyorum, hatta bu asgari ücret artışı yüzünden maliyetlerin artmasından kaynaklı daha da artabilir. (umarım yanılırım)
4070S'ler yeni çıktığı için şu an fiyatlarının köpük olduğunu düşünüyorum. Zamanla 4070'lerin stokları eritmek için fiyatların düşeceğini, 4070S'lerin piyasada bollaştıkça da köpüğün gidip fiyatının düşeceğini tahmin ediyorum fakat bizim ülkemizde yarının ne getireceği belli değil ne yazık ki.

4070S'ler yeni çıktığı için şu an fiyatlarının köpük olduğunu düşünüyorum. Zamanla 4070'lerin stokları eritmek için fiyatların düşeceğini, 4070S'lerin piyasada bollaştıkça da köpüğün gidip fiyatının düşeceğini tahmin ediyorum fakat bizim ülkemizde yarının ne getireceği belli değil ne yazık ki.
Bende aynı düşüncedeyim ama yine de korkuyor insan.

Bura 26.142 TL yapıyor. Geriye kalan para ile kasa PSU halledersin. Eğer ben çok fazla beklemek istemiyorum dersen işlemci 7500F'ye indirilebilir. İşlemci hariç piyasadaki en F/P ürünler şu an bunlar. Kasa/psu piyasaya çok hakim olmadığım için öneri yapmıyorum hocam.

2180 TL.

8100 TL.

2713 TL.

13149 TL.

Soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı