Elektronik R5 7500F & RTX 4070 Super sistem (Shark 7A-RTX SUPER) 39.949 TL

Kasa mükemmel bir kasa fakat bu sistemi o PSU'ya emanet etmezdim. Tabii seçenek de kısıtlı, FSP olanı almak daha mantıklı iken fiyat da bayağı artıyor ekleyince.

DarkFlash gayet kaliteli bir markadır, bugüne kadar PSU'larında sorun yaşayan kimse görmedim. PSU'nun markası Rampage falan değil ki güvenilmez olsun.

DF DLX21 750W Psu iyi midir?
İyidir hocam, kaliteli bir marka DF zaten.

Ha şimdi kaliteli dedim diye gidip ''Sen DF'yi FSP ile aynı kefeye mi koyuyorsun?'' demeyin. Tabii ki FSP çok daha kaliteli lakin DarkFlash'da üzmez, FSP için bütçe artmazsa DarkFlash yeterli.
En azından bir rampage değil.

DarkFlash gayet kaliteli bir markadır, bugüne kadar PSU'larında sorun yaşayan kimse görmedim. PSU'nun markası Rampage falan değil ki güvenilmez olsun.

İyidir hocam, kaliteli bir marka DF zaten.

Ha şimdi kaliteli dedim diye gidip ''Sen DF'yi FSP ile aynı kefeye mi koyuyorsun?'' demeyin. Tabii ki FSP çok daha kaliteli lakin DarkFlash'da üzmez, FSP için bütçe artmazsa DarkFlash yeterli.
En azından bir rampage değil.
Şimdi anlaşamadığımız nokta şu hocam: İç yapısını gösteren bir inceleme var mı? Tier List'te net bir yeri var mı, hangi büyük kanal bu PSU ile net bilgi veriyor? Rastgele konuşmak doğru değil. Rampage gibi kötü bir markanın bile iyi modelleri mevcut. Marka değil de model bazlı bakmak gerekir. FSP ve Seasonic'in de kötü modelleri mevcut örneğin. Model bazında net iç yapı incelemesi olması gerekiyor. Ben onun için kesinlikle önermiyorum 50 binlik bir sisteme bu PSU'yu, çünkü bilmiyorum tam iç yapısını. Siz önerebilirsiniz.

Şimdi anlaşamadığımız nokta şu hocam. İç yapısını gösteren bir inceleme var mı? Tier List'te net bir yeri var mı, hangi büyük kanal bu PSU ile net bilgi veriyor? Rastgele konuşmak doğru değil. Rampage gibi kötü bir markanın bile iyi modelleri mevcut. Marka değil de model bazlı bakmak gerekir. FSP ve Seasonic'in de kötü modelleri mevcut örneğin. Model bazında net iç yapı incelemesi olması gerekiyor. Ben onun için kesinlikle önermiyorum 50 binlik bir sisteme bu PSU'yu, çünkü bilmiyorum tam iç yapısını. Siz önerebilirsiniz.
Haklı olabilirsiniz. Ha tabii ki bütçe çıkarsa FSP'den şaşmamak gerek. Lakin çıkmıyorsa bu DF marka PSU için kullanıcılar ''idare eder seviyesinde'' demiş. Zaten bu attığım sistem aman aman bir indirimli fiyatta değil, bu kadar bütçesi olan kişilerin genelde 2K artıracak parası oluyor.

INNO 3D 4070 Super modeli var bende. 3 dakikalık furmak testinde(daha fazla beklemedim. Siz ne zaman sonlandırırsanız test o zaman bitiyor) GPU 70, hot spot 86 oldu. İki fanlıların hep bu seviyede. +5 bin verip 3 fanlı almak vardı da para yok 😀.

1713719056672.png

Sistemdeki fiyat farkı bulunmayan. INNO3D Twin X2 ve Palit Dual kartların ısınma farkına bakabilirsiniz. Palit fanları 1950RPM çevirirken 76 genel 91 hotspot veriyor, INNO3D 1750RPM dönerken 68 genel 79 da hotspot veriyor. 0TL fark ile INNO3D olanı seçmek çok daha mantıklı.
Sistemdeki DLX-21 kasa ile ilgili olarak yorum yapayım, yıllar önce satın aldığım ve halihazırda Arctic LF2 360mm yukarıya takılı, önde 3 adet Arctic P14 intake, yanda 2 adet Arctic P12 intake arkada 1 adet Arctic P14 intake olarak 5900X ve Galax RTX 4080 Super sg modeli ekran kartım ile birlikte kullandığım kasadır. Soğutması muazzamdır diyebilirim öne 3 adet 140mm fan takılabiliyor benim yaptığım gibi kasa zaten mesh. Yan kapakları oldukça kullanışlı kılıyor kasayı ayrıca. Tek eksiği ön tarafın toz filtresi yok kapak rahatça çıkabiliyor oraya kendiniz bir toz filtresi koyarsanız daha iyi olur.

Eki Görüntüle 2174957

Sistemdeki fiyat farkı bulunmayan. INNO3D Twin X2 ve Palit Dual kartların ısınma farkına bakabilirsiniz. Palit fanları 1950RPM çevirirken 76 genel 91 hotspot veriyor, INNO3D 1750RPM dönerken 68 genel 79 da hotspot veriyor. 0TL fark ile INNO3D olanı seçmek çok daha mantıklı.
Sistemdeki DLX-21 kasa ile ilgili olarak yorum yapayım, yıllar önce satın aldığım ve halihazırda Arctic LF2 360mm yukarıya takılı, önde 3 adet Arctic P14 intake, yanda 2 adet Arctic P12 intake arkada 1 adet Arctic P14 intake olarak 5900X ve Galax RTX 4080 Super sg modeli ekran kartım ile birlikte kullandığım kasadır. Soğutması muazzamdır diyebilirim öne 3 adet 140mm fan takılabiliyor benim yaptığım gibi kasa zaten mesh. Yan kapakları oldukça kullanışlı kılıyor kasayı ayrıca. Tek eksiği ön tarafın toz filtresi yok kapak rahatça çıkabiliyor oraya kendiniz bir toz filtresi koyarsanız daha iyi olur.
Boşver, yazdığıma kanıt test koyuyorum hala iyi diyen çoluk çocuk tayfa var, ne alırsa alsınlar, bana giren çıkan yok nasılsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı