Elektronik R5 7500F & RTX 4070 Super sistem (Shark 7A-RTX SUPER) 39.949 TL

Boşver, yazdığıma kanıt test koyuyorum hala iyi diyen çoluk çocuk tayfa var, ne alırsa alsınlar, bana giren çıkan yok nasılsa.
Bir de üstüne eksi yemişsiniz hocam 😅.

Eki Görüntüle 2174957

Sistemdeki fiyat farkı bulunmayan. INNO3D Twin X2 ve Palit Dual kartların ısınma farkına bakabilirsiniz. Palit fanları 1950RPM çevirirken 76 genel 91 hotspot veriyor, INNO3D 1750RPM dönerken 68 genel 79 da hotspot veriyor. 0TL fark ile INNO3D olanı seçmek çok daha mantıklı.
Sistemdeki DLX-21 kasa ile ilgili olarak yorum yapayım, yıllar önce satın aldığım ve halihazırda Arctic LF2 360mm yukarıya takılı, önde 3 adet Arctic P14 intake, yanda 2 adet Arctic P12 intake arkada 1 adet Arctic P14 intake olarak 5900X ve Galax RTX 4080 Super sg modeli ekran kartım ile birlikte kullandığım kasadır. Soğutması muazzamdır diyebilirim öne 3 adet 140mm fan takılabiliyor benim yaptığım gibi kasa zaten mesh. Yan kapakları oldukça kullanışlı kılıyor kasayı ayrıca. Tek eksiği ön tarafın toz filtresi yok kapak rahatça çıkabiliyor oraya kendiniz bir toz filtresi koyarsanız daha iyi olur.
Almadan önce ben de bu testi görüp Inno3d almıştım ama tek test var ya. Ben alırken Inno 600 lira daha ucuzdu. Sonradan Palit'in de fiyatını düşürdüler. Üstte attığım test Furmark stress testi gibi bir şey. Hani Max görebilecekleri değeri görsünler diye attım🙂.

Bazı oyunlarda 1080p'de 7500f darboğaz yapıyor. Scaling veya dsr falan kökleyip öyle giriyordum. Bugün Qhd monitör aldım. 1080p'de bu haliyle 60-65 civarı takılıyordu. Bakalım Qhd için de yazarım.

Bu tarz bir sistemi 1080P'de sorunsuz bir şekilde kullanamaz mıyız acaba? Malum günümüz oyunlarının istediği sistem gereksinimleri oldukça yüksek. Bütçe ayarlarsam 3060'lı sistemimi ofise koyup ofisteki RX 470'li emektar sistemi satıp üzerine ekleyerek kendime bir sistem toplamak gibi bir planım var.

Bu tarz bir sistemi 1080P'de sorunsuz bir şekilde kullanamaz mıyız acaba? Malum günümüz oyunlarının istediği sistem gereksinimleri oldukça yüksek. Bütçe ayarlarsam 3060'lı sistemimi ofise koyup ofisteki RX 470'li emektar sistemi satıp üzerine ekleyerek kendime bir sistem toplamak gibi bir planım var.
Açıkcası yeni sayılabilecek oyunlardan denemedim ama eski oyunlarda çok kral dar boğaz yapıyor. Hatta 2k da bile istediğim performansı alamadım. Benim de 1080p monitörüm var. Yakın zamanda Cyberpunk falan da deneyeceğim. Ama aklıma 7800x3d yerleşti yani. 2k monitör almaktansa elimdeki 24 inc 1080p monitör ile kullanıp işlemciyi 7800x3d ile kullanma fikri daha ağır basıyor. (ucuza 2k monitör aldım ama renkleri/özellikleri falan çok kötü çıktı. İade etme sürecindeyim. E güzelinden bir 2k monitör de en aşağı 9-10k. Ona o parayı vereceğime 7800x3d daha mantıklı gelmeye başladı.

Açıkçası yeni sayılabilecek oyunlardan denemedim ama eski oyunlarda çok kral darboğaz yapıyor. Hatta 2K da bile istediğim performansı alamadım. Benim de 1080p monitörüm var. Yakın zamanda Cyberpunk falan da deneyeceğim. Ama aklıma 7800x3D yerleşti yani. 2K monitör almaktansa elimdeki 24 inc 1080p monitör ile kullanıp işlemciyi 7800x3D ile kullanma fikri daha ağır basıyor. (ucuza 2K monitör aldım ama renkleri/özellikleri falan çok kötü çıktı. İade etme sürecindeyim. E güzelinden bir 2K monitör de en aşağı 9-10k. Ona o parayı vereceğime 7800x3D daha mantıklı gelmeye başladı.

Ben de aynı düşüncedeyim hocam. Sağlam bir sistem olsun ama 1080P'de kullanabileyim istiyorum. Monitörümden memnunum. 4060 veya türevi bir kart da almak istemiyorum. 3060'dan geçeceğim zaten geçebilirsem. Aklımda 7700XT vardı ama 1080P'de sorunsuz besleyecek işlemci bulursam 7800 XT veya 4070 düşünüyorum daha uzun ömürlü olması açısından.

Ben de aynı düşüncedeyim hocam. Sağlam bir sistem olsun ama 1080P'de kullanabileyim istiyorum. Monitörümden memnunum. 4060 veya türevi bir kart da almak istemiyorum. 3060'dan geçeceğim zaten geçebilirsem. Aklımda 7700XT vardı ama 1080P'de sorunsuz besleyecek işlemci bulursam 7800 XT veya 4070 düşünüyorum daha uzun ömürlü olması açısından.
Bende 7500f ve 4070 super ikilisinde durum bu. X3d işlemciler çok övülüyor. Bakalım yeni nesilde orta seviye için bir tane çıkarırlarsa ona niyetlenirim. Olmadı 7800x3d'yi gözüme kestirdim.

Bende 7500F ve 4070 Super ikilisinde durum bu. X3D işlemciler çok övülüyor. Bakalım yeni nesilde orta seviye için bir tane çıkarırlarsa ona niyetlenirim. Olmadı 7800x3D'yi gözüme kestirdim.

Olur da alıp denerseniz buradan sonucu paylaşırsanız çok sevinirim 🙏. Ben de listeme ekliyorum işlemciyi, bir araştırayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı