R5 7500F sistem "0xc0000221" hatası veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

Teritseran

Hectopat
Bilgisayarı açıyorum aradan 10-20 saniye geçiyor mavi ekran yiyorum ve bu hatayı alıp duruyorum ne yapabilirim?
En son dün gece upload yaparken evde birisi fişi çekmişti sabah bir sorun yoktu dışarı gittim geldim şu an bu halde format atmadan nasıl çözebilirim?
Sistem:
AMD Ryzen 5 7500F.
ASUS Prime A620M-A AM5 DDR5.
16 GB DDR5 6000MHz Kingston Fury Beast CL40 (2 adet)
Toshiba P300 2TB 7200RPM.
WD blue sn580.
ASUS TUF RTX 4070 Ti 12 GB.
High Power super Gold 850W.

Dosya Ekleri

• IMG_1101.jpeg
    IMG_1101.jpeg
    198,9 KB · Görüntüleme: 7
Kurtarma alanına gidip sistem geri yüklemeye yapabiliyor musunuz? Genellikle bu tarz sorunlar windows dosyalarının bozulmasından dolayı ortaya çıkıyor. Eğer vaktiniz varsa temiz bir format daha sağlıklı olacaktır.

Kurtarma alanına gidip sistem geri yüklemeye yapabiliyor musunuz? Genellikle bu tarz sorunlar windows dosyalarının bozulmasından dolayı ortaya çıkıyor. Eğer vaktiniz varsa temiz bir format daha sağlıklı olacaktır.
Geri yüklemeyi denedim ve hata dfadi olarak değişti buna benzer bir çözüm bulamadım ilinci olarakta vaktim var fakat içerisinde önemli bir kaç dosya vs. var bu sebeple format atamam.

Yine aynı hatayı vermeye başladı.

Geri yüklemeyi denedim ve hata dfadi olarak değişti buna benzer bir çözüm bulamadım ilinci olarak da vaktim var fakat içerisinde önemli birkaç dosya vs. var bu sebeple format atamam.

Yine aynı hatayı vermeye başladı.

Dediğim gibi buna benzer durduk yere bir hata almıştım maalesef Windows dosyaları bir anda bozuluyor saçma bir şekilde ve sürekli bu döngü devam ediyor. Bir kısmını CMD ile düzeltiyorsun sonra başka bir hata ortaya çıkıyor. Naçizane tavsiyem temiz kurulum yapmanız olacaktır. İstersen YouTube'dan yine bakabilirsin hata çözümlerine ama dediğime çıkacak sonuç.

Dediğim gibi buna benzer durduk yere bir hata almıştım maalesef Windows dosyaları bir anda bozuluyor saçma bir şekilde ve sürekli bu döngü devam ediyor. Bir kısmını CMD ile düzeltiyorsun sonra başka bir hata ortaya çıkıyor. Naçizane tavsiyem temiz kurulum yapmanız olacaktır. İstersen YouTube'dan yine bakabilirsin hata çözümlerine ama dediğime çıkacak sonuç.
Dosyaları kurtarsam atarım sorun değilde içerisinde önemli şeyler var maalesef.

Sorun ram işe alakalıymış zaten eskidende problem yaşıyordum biraz şüphelendim birini çıkartınca sorunum düzeldi aynı şekilde buna benzer sorun yaşayan olursa bi denesin belki sorunu çözülür.

Son düzenleme:
Dosyaları kurtarsam atarım sorun değilde içerisinde önemli şeyler var maalesef.

Sorun ram işe alakalıymış zaten eskidende problem yaşıyordum biraz şüphelendim birini çıkartınca sorunum düzeldi aynı şekilde buna benzer sorun yaşayan olursa bi denesin belki sorunu çözülür.
Çözülmesine sevindim

Geri
Yukarı