R5 7500F sistem kendisini yeniden başlatıyor

EnesAltn

Hectopat
Daha 10 gün önce aldığım sistem 1 2 günde bir kendini yeniden başlatıyor. Boştayken oyun oynuyorken fark etmeksizin kendini yeniden başlatıyor. BIOS güncellemesi var ama güncellemedim.

Sistem özellikleri:

• İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F.
• Ekran kartı: ASUS Dual RX 6650 XT 8 GB.
• RAM: Corsair (2x16) 32 GB DDR5 CL40.
• Anakart: ASUS Prime A620M-K
• Depolama: Addlink 512 GB NVMe M.2 SSD.
• Kasa: DeepCool CC560.
• Güç kaynağı: DeepCool 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 10 gün önce aldığım sistem 1 2 günde bir kendini yeniden başlatıyor. Boştayken oyun oynuyorken fark etmeksizin kendini yeniden başlatıyor. BIOS güncellemesi var ama güncellemedim.

Sistem özellikleri:

• İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F.
• Ekran kartı: ASUS Dual RX 6650 XT 8 GB.
• RAM: Corsair (2x16) 32 GB DDR5 CL40.
• Anakart: ASUS Prime A620M-K
• Depolama: Addlink 512 GB NVMe M.2 SSD.
• Kasa: DeepCool CC560.
• Güç kaynağı: DeepCool 650W 80+
Günde 1 yeniden başlamasının oyun deneyimi pek etkileyeceğini düşünmüyorum. Sorun etmez. Parçalara stres testini yap sorun yoksa devam.

Artı -1 Eksi
Günde 1 yeniden başlamasının oyun deneyimi pek etkileyeceğini düşünmüyorum. Sorun etmez. Parçalara stres testini yap sorun yoksa devam.
Ama çok rahatsız edici. Sorun bugün belki geçiştirilebilir ama ilerleyen zamanlarda belki de günde 10 kere olacak.

Disk veya güç kaynağına bağlı bir problem gibi görünüyor. Özellikle diskinizin ne olduğu belirsiz, ara sıra kafa gidiyor olabilir.
Olabilir. Pc ara sıra açılışta disk taraması yapıyor.

Peki güç kaynağında ne gibi sorun olabilir?

Biliyorsunuz ki bütün donanımlara gücü kendisi veriyor. Görevini yerine getirirken her türlü şey yaşanabilir. Stabil, yeterli gücü sağlayamıyordur, bileşenleri arızalıdır vs. Büyük ihtimalle diskiniz problemli, önce bunu çözmeye çalışalım.

Geri
Yukarı