R5 7500F sistem uyumlu mu?

Konu ile biraz alakasız ama B650 anakart lar bulunabiliyor o fiyatlarda. He A tipi ile çalışır mı evet.
Bende simdi farkettim. 5000TL'ye A serisi anakart mi olur. Bunu alin o paraya:

1713279617027.png

Özellikleri anakarttan anakarta değişir. Epey den karşılaştırabilirsin.

Anakart: ASUS TUF GAMING A620M-PLUS
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F
İşlemci soğutucu: ID-COOLING SE-214-XT RGB
Ekran kartı: Inno3D RTX4060 Twin x2
RAM: Corsair Vengeance 16GB 5200MHz CL40 (1 adet)
SSD: KINGSTON NV2 1TB 3500MB/2100MBS

Parçalar uyumlu mudur? Bir de kasa ve PSU lazım.
Bir bilgisayarcı kasa ve PSU'yu ayrı ayrı almanın daha iyi olduğunu söylemişti ama bilmiyorum hangisi daha iyidir?
Sizin bütçeniz nedir hocam? Net bütçeniz yani en son ne olur?

Gaming anakart almam önerildiği için bu anakartı almıştım.

Sizin bütçeniz nedir hocam? Net bütçeniz yani en son ne olur?
30K bütçeyi geçmezse çok iyi olur.

Gaming anakart almam önerildiği için bu anakartı almıştım.

30K bütçeyi geçmezse çok iyi olur.

Anakarti B650-R yapin birazcik asiyor ama deger.
Siz o kendi attiginiz parcalarla birlikte kasa ve PSU'yu alinca ne kadar tutuyor?

Hazır sistem neden düşünmüyorsunuz? Bu bütçede toplama pek kolay değil hazıra göre. Yani daha pahalı olabilir bir tık kötü özelliklere sahipken.
30k bütçede neden 4060 alıyorsunuz? 1k bütçe artırırsanız 4060 Ti var. Buyrun atayım sistemi 1 saniye.

Birazcik asiyor ama deger.

Hazır sistem neden düşünmüyorsunuz? Bu bütçede toplama pek kolay değil hazıra göre. Yani daha pahalı olabilir bir tık kötü özelliklere sahipken.
30k bütçede neden 4060 alıyorsunuz? 1k bütçe artırırsanız 4060 Ti var. Buyrun atayım sistemi 1 saniye.
Gaming gen TR'den zaten hazır bir sistem bulmuştum benim için iyiydi fakat babam ve gittiğimiz bilgisayarcı hazır sistem almamı önermiyor o yüzden toplama alacağız.

Görseldeki gibi yapın özelliklerini.

1713280066933.png

Gaming gen TR'den zaten hazır bir sistem bulmuştum benim için iyiydi fakat babam ve gittiğimiz bilgisayarcı hazır sistem almamı önermiyor o yüzden toplama alacağız.
Gittiğiniz bilgisayarcı size mi toplayacak yoksa siz internetten kendiniz mi toplayacaksınız? O size toplayacaksa daha pahalıya toplar buradaki hesap oraya uymaz haberiniz olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı