R5 7500F soğutma önerisi

grk1501

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
gtx1050 ti
İşlemci
i5 4460
Aşağıda gördüğünüz sistemi alacağım ama R5 7500F için stok soğutucunun yetmediğini biliyorum sizce hava soğutma mı almalıyım sıvı soğutma mı? Önerebileceğiniz soğutma var mıdır? Bu arada sistem iyi mi fiyatına göre?

Sistem iyi.
İleriye dönük olmasını istersen:

Sistem iyi.
İleriye dönük olmasını istersen:

Hocam SE 214 XT icin çok iyi değil diyorlar ayrıca pek bilmiyorum ama bu kule tipi soğutucular sisteme uygun mudur yani sorun olmadan takılır değil mi?

Hocam SE 214 XT icin çok iyi değil diyorlar ayrıca pek bilmiyorum ama bu kule tipi soğutucular sisteme uygun mudur yani sorun olmadan takılır değil mi?
Çok iyi muhabbetine girersek sisteminizde de çok iyi olmayan parçalar var ama ne kadar ekmek o kadar köfte. SE 214-XT yeterli soğutma performansını sağlar bu bütçede sıvı soğutmaya ya da üst segment bir kule tipine fazla para yatırmaya gerek yok. Soğutucu da uyumlu gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Çok iyi muhabbetine girersek sisteminizde de çok iyi olmayan parçalar var ama ne kadar ekmek o kadar köfte. SE 214-XT yeterli soğutma performansını sağlar bu bütçede sıvı soğutmaya ya da üst segment bir kule tipine fazla para yatırmaya gerek yok. Soğutucu da uyumlu gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

İyi olmayan parçalar hangisi.

İyi değil demedim çok iyi değil dedim. O parçaları zaten yükseltseniz bu sistemin fiyatı 40K'ya vurur fiyat/performans olmaz.

Sistem bu hali ile iyi midir birkaç eklemede yapağım zaten 16 GB RAM ve 750 PSU olarak özelleştireceğim ve bu arada bu kasaya 240mm sıvı soğutma sığar mı?

Sistem bu hali ile iyi midir birkaç eklemede yapağım zaten 16 GB RAM ve 750 PSU olarak özelleştireceğim ve bu arada bu kasaya 240mm sıvı soğutma sığar mı?
Sistem güzel şu an piyasadaki alınabilecek o bütçedeki en iyi iki sistemden biri. Sığar ama gereksiz masraf olur dediğim gibi. SE-214XT ile o kadar fark edecek bir soğutma performansı sağlamazlar sadece estetik olarak güzel durur ve sıvı soğutma fantezin varsa tatmin eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı