R5 7500F ve Thermalright Assassin King 120 sıcaklık değerleri normal mi?

Edgar Davids

Picopat
Arkadaşlar R5 7500F işlemcim için "Thermalright Assassin king 120 SE TL-C12C" model kule tipi fan soğutucu kullanıyorum. Termal macun olarak ise soğutucunun yanında gelen termal macunu sürdüm. İşlemcim boşta 43-44 derecelerde oyunlarda ise bazı oyunlarda lobi menü geçiş ekranlarında falan bazen CPU %100 kullanılıyor Max. 66 dereceyi gördüm şu ana kadar. İşlemcinin iyi soğumadığını düşünüyorum. Sizce değerler nasıl?
Soğutucu linki; Thermalright Assassin King 120 SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve Thermalright'ın o kule tipini almak istiyordum, gayet iyi değerler hocam. Hangi oyunlarda 66 dereceye ulaştığını da yazarsanız sevinirim.

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum ve Thermalright'ın o kule tipini almak istiyordum, gayet iyi değerler hocam. Hangi oyunlarda 66 dereceye ulaştığını da yazarsanız sevinirim.

Hocam şu ana kadar sadece Fortnite oynarken lobide CPU %100 kullanıma ulaştı o da çok uzun bir süre değil. Bazı farklı oyunlarda da oyuna başlarken vs. CPU kullanımı %98'leri görmüştü.

Gayet iyi, daha ne olsun 🙃

66 dereceye "soğutamıyor" diyorsanız sıvı nitrojen falan takın. Eksi derecede mi çalışmalı sizce hocam 😄

Farklı bir termal macun kullanıyordum, sonrasında fanın yanında gelen macunu sürdükten sonra değerler arttı. Öncesinde boşta 34-35 dereceleri görüyordu şimdi 44-45'lere çıktı. Macundan ötürü bu kadar derece farkı olur mu diye düşündürdü.

Mükemmel değerler.

Yanıtınız için sağ olun hocam.

Çok sağ olun hocam.

Hocam şu ana kadar sadece Fortnite oynarken lobide CPU %100 kullanıma ulaştı o da çok uzun bir süre değil. Bazı farklı oyunlarda da oyuna başlarken vs. CPU kullanımı %98'leri görmüştü.

Farklı bir termal macun kullanıyordum, sonrasında fanın yanında gelen macunu sürdükten sonra değerler arttı. Öncesinde boşta 34-35 dereceleri görüyordu şimdi 44-45'lere çıktı. Macundan ötürü bu kadar derece farkı olur mu diye düşündürdü.

Yanıtınız için sağ olun hocam.

Çok sağ olun hocam.
Başka deneyebileceğiniz bir oyun var mı hocam CS2 gibi. Deneyebilir misiniz rica etsem?

Başka deneyebileceğiniz bir oyun var mı hocam CS2 gibi. Deneyebilir misiniz rica etsem?

Ha o oyunları zaten oynuyorum hocam. Aynı zamanda Core Temp uygulamasını arkada açık bırakıyorum. Oyun açılırken işlemci boostlandığı için derecesi 59-60 civarlarına yükseliyor, oyun sonunda Core Temp üzerinden kontrol ediyorum Max. Derece yine aynı. Valorant oynarken de Max. 57 derece falan.

Ha o oyunları zaten oynuyorum hocam. Aynı zamanda Core Temp uygulamasını arkada açık bırakıyorum. Oyun açılırken işlemci boostlandığı için derecesi 59-60 civarlarına yükseliyor, oyun sonunda Core Temp üzerinden kontrol ediyorum Max. Derece yine aynı. Valorant oynarken de Max. 57 derece falan.
Bende alayım en iyisi çünkü Assetto Corsa, BF5 gibi oyunlarda 90'ı geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı