R5 7500F vs R5 7600

Edgar Davids

Picopat
Merhaba, hazır sistem almayı düşünüyorum. RTX 4060, R5 7500F ikilisi var sistemde ancak 500TL fark ile işlemciyi R5 7600'e yükseltebiliyorum. Sizce aralarında 500TL farka değecek bir performans farkı var mı? Almaya değer mi? Ayrıca işlemci için de soğutucu olarak; Thermalright Phantom Spirit 120 SE ARGB TL-C12B-S V2 120mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu – 2 Yıl Birebir Değişim Garantili - Gaming.Gen.TR bu soğutucuyu almayı düşünüyorum sizce nasıldır? Almaya değer mi? Düşünce ve deneyimlerinizi aktarırsanız memnun olurum. Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyun testlerinde stok fan ile 90 dereceleri geçtiğini gördüm işlemcinin. Ondan dolayı bu modeli tercih ettim daha alt bir model de yeterli olur mu yani?
Olur,

500 TL varsa ben aradaki farkı verirdim. Performans farkından dolayı değil. Yarın bir gün ekran kartın bozulursa yeni kart alana kadar veya eldeki kart servisten dönene kadar 7600'deki dahili GPU ile bilgisayarı açabilirsin en azından. Ayrıca bazı durumlarda sorunun ekran kartından olup olmadığını anlamak için dahili GPU'dan görüntü almaya çalışarak troubleshoot için de kullanabilirsin.

500 TL varsa ben aradaki farkı verirdim. Performans farkından dolayı değil. Yarın bir gün ekran kartın bozulursa yeni kart alana kadar veya eldeki kart servisten dönene kadar 7600'deki dahili GPU ile bilgisayarı açabilirsin en azından. Ayrıca bazı durumlarda sorunun ekran kartından olup olmadığını anlamak için dahili GPU'dan görüntü almaya çalışarak troubleshoot için de kullanabilirsin.

Anlıyorum hocam ancak diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla, sadece ekrana görüntü verebilecek bir performansa sahipmiş işlemcideki iGPU. Öyle bir durumun yaşanması durumunda bilgisayarı açmadan da yapmam gerekenleri yapabilirim diye düşünüyorum. Sadece iGPU farkı için 500TL'ye değmez diye düşünüyorum. Sizce?

Anlıyorum hocam ancak diğer forumlarda gördüğüm kadarıyla, sadece ekrana görüntü verebilecek bir performansa sahipmiş işlemcideki iGPU. Öyle bir durumun yaşanması durumunda bilgisayarı açmadan da yapmam gerekenleri yapabilirim diye düşünüyorum. Sadece iGPU farkı için 500TL'ye değmez diye düşünüyorum. Sizce?

YT'dan video izlersin veya tarayıcıda gezebilirsin. Ufak tefek işin varsa mail atacaksan vs. halledersin. Dersen ki 1-2 hafta bunları bilgisayardan yapmasam da olur o kadar mühim değil o zaman 7500F ile devam edebilirsin.

YT'dan video izlersin veya tarayıcıda gezebilirsin. Ufak tefek işin varsa mail atacaksan vs. halledersin. Dersen ki 1-2 hafta bunları bilgisayardan yapmasam da olur o kadar mühim değil o zaman 7500F ile devam edebilirsin.
işte aradığım cevap buydu hocam. Oyun performanslarında vs. kayda değer büyük bir performans farkı olmaz değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı