Çözüldü R5 7600 360mm sıvı soğutmayla 80 derecelere çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IamNexa

Picopat
Daha fazla  
RAM
Kingston 32GB(2x16GB) FURY Beast RGB 5600Mhz CL36 DDR5
Anakart
MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI 6600(OC) DDR5
Arkadaşlar öncelikle merhaba, Ryzen 5 7600 işlemcim ve Thermaltake water 3.0 360mm sıvı soğutucum var.

Normalde bildiğim 360mm bir sıvı soğutucu işlemciyi dondurmalı fakat işlemcimin sıcaklığı oyun oynadığımda 50-80 genelde 70'lerde dolaşıyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çözüm
Sıvı soğutmanın doğru takıldığına emin misin? Jelatinlerin çıkarıldığına? Peki macun sürüldü mü? Sıvı soğutmaların doğru takılması hakkında rehber yapmayı planlıyorum. AIO'larını öldürecek şekilde kullananlar var çünkü.
Sıvı soğutmanın doğru takıldığına emin misin? Jelatinlerin çıkarıldığına? Peki macun sürüldü mü? Sıvı soğutmaların doğru takılması hakkında rehber yapmayı planlıyorum. AIO'larını öldürecek şekilde kullananlar var çünkü.

Çözüm
Sıvı soğutmanın doğru takıldığına emin misin? Jelatinlerin çıkarıldığına? Peki macun sürüldü mü? Sıvı soğutmaların doğru takılması hakkında rehber yapmayı planlıyorum. AiO'larını öldürecek şekilde kullananlar var çünkü.

Hocam yapsan çok işe yarar bence güzel fikir.

Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim. Dediğiniz gibi sıvı soğutmayı açtım ve baktım, manzara ektedir.

İlk defa sıvı soğutma montajı yaptığım için bakır kısımlara biraz zarar verdim ama sanırım bir sorun yok.

Çözüm: Sıvı soğutmanın işlemciye temas etmediğini fark ettim ve sıfırdan montaj parçalarını çıkartıp kendim sıkı bir şekilde taktım.

Oyunlarda test ediyorum şu an ve işlemci maximum 60-65 dereceye çıkıyor genelde 55-60.

Dosya Ekleri

• 1693058568596.jpg
    1693058568596.jpg
    224,6 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:

Geri
Yukarı