R5 7600 işlemcide ECO mod var mı?

Cpo açıp devam edeceğim. Ya işlemci sıkıntılı ya da sıvı soğutucu.

Peki sen undervolt hakkında bilgin var mı reis. Gigabyte BIOS'da.

Son düzenleme:
Chipset yüklüyse Windows Güç Yönetimi'nden Balance/Power Saving yapman yeterli olacaktır. BIOS'tan açmak istiyorsan da dikkatlice baktığından emin ol, olması lazım. Undervolt demişsin, sebebi thermal throttling veya yüksek sıcaklık ise Cpo değil, 'CPB' kapatman yeterli. Taban frekansa düşmesi ile zaten performansın düşecek, eco ile iyice düşürme.

Abi işlemci sıcaklığı 75 derece, sıvı soğutma fan devri %75'lerde, sıcaklıgı 70'lere nasıl düşüremez ya bu nasıl sıvı soğutucu? Hava soğutucu alsaydım keske pişmanım.

Chipset yüklüyse Windows Güç Yönetimi'nden Balance/Power Saving yapman yeterli olacaktır. BIOS'tan açmak istiyorsan da dikkatlice baktığından emin ol, olması lazım. Undervolt demişsin, sebebi thermal throttling veya yüksek sıcaklık ise Cpo değil, 'CPB' kapatman yeterli. Taban frekansa düşmesi ile zaten performansın düşecek, eco ile iyice düşürme.
Evet, CPB kapatılabilir. Ayrıca sıvı soğutucu nedir?

Acaba sıvı soğutucu bağlantım mı yanlış? Pompanın 3 pin girişini CPU fan yazan yere takmadım. Ucuna 3 PIN'i SATA'ya dönüştüren kablo takmışlar. Ben onu PSU'daki SATA girişine taktım.

ID-Cooling frostflow X 240mm.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı