R5 7600 ve RX 6800 XT'li sistem alınır mı?

Abi kurdan dolayı hazır sistemler ya zam yiyor ya da stok sıkıntısı yaşıyor. 4070'li sistem bulmuşken alırdım ben olsam internetten 3600X 4070 performansına bakabilirsin o kadar darboğaz yapacağını düşünmüyorum.

38 bin TL'lik sistemde 7600 var çok iyi bir işlemci mesela ama o bütçede AMD alınmaz 4070'i gördün mü yapışacaksın. Tek sıkıntı ekran kartının Gainward olması ama bu bütçeye daha iyisi yok maalesef.

4K'da 144 FPS vermez o sistem hocam güncel oyunlarda.

Peki nasıl olur? 60-75 civarı mı? Akıcı bir oyun deneyimi sunmayacaksa 4070 alır 2K oynarım daha mantıklı.

Peki nasıl olur? 60-75 civarı mı? Akıcı bir oyun deneyimi sunmayacaksa 4070 alır 2K oynarım daha mantıklı.
Hocam oyundan oyuna değişir. Youtube’dan benchmarklarını izlerseniz sizin için daha iyi olur. Bu bütçede 4070’e ulaşabiliyorsanız pek polemiğe girmeden 4070 alıp 2K gaminge odaklanmak lazım. Yalnız gainward‘un 4070 kartını araştırın.

Hocam oyundan oyuna değişir. YouTube'dan benchmarklarını izlerseniz sizin için daha iyi olur. Bu bütçede 4070'e ulaşabiliyorsanız pek polemiğe girmeden 4070 alıp 2K Gaming'e odaklanmak lazım. Yalnız gainward‘un 4070 kartını araştırın.

Bilemedim kararsız kaldım. Birinin ekran kartı güncel 4070'e sahip ama soketi eski ve DDR4 diğerinin işlemcisi AM5 soket yeni bir soket tipi ve DDR5 avantajı var. Gainward için iyi demişler ağırlıklı olarak. Birisi Gainward'ın üst seviye modellerden biri demiş. AM4 soket ve DDR4'ün ömrü ne kadar kaldı ileriye dönük bakarsak RX 6800 XT olan sistem daha mantıklı görünüyor. Hoş onunda ekran kartı 2 senelik. Ve 7600 işlemci yeterli olur mu ondan da tırsmadım değil. Kafam karıştı iyice. KDV zammı gelmeden alsam iyi olacak.

Bilemedim kararsız kaldım. Birinin ekran kartı güncel 4070'e sahip ama soketi eski ve DDR4 diğerinin işlemcisi AM5 soket yeni bir soket tipi ve DDR5 avantajı var. Gainward için iyi demişler ağırlıklı olarak. Birisi Gainward'ın üst seviye modellerden biri demiş. AM4 soket ve DDR4'ün ömrü ne kadar kaldı ileriye dönük bakarsak RX 6800 XT olan sistem daha mantıklı görünüyor. Hoş onunda ekran kartı 2 senelik. Ve 7600 işlemci yeterli olur mu ondan da tırsmadım değil. Kafam karıştı iyice. KDV zammı gelmeden alsam iyi olacak.

Hocam bu bütçede ddr5'e geçmeniz mantıksız. 4070'i alın keyfinize bakın zam gelmeden

Son düzenleme:
Peki bu sisteme ne diyorsunuz Technopat yeni topladı. Parçaları hoşuma gitmedi bir de 5600 işlemci darboğaz yapabilir diyorlar. Evet 35 bin lira oldu 4070'li sistem. 5 bin lira zam yedi. Gece 00:00 olunca anında güncellediler fiyatı.

Hocam yan parçaları en düşük seviye bu sistemin hiç yorum yapamayacağım malesef. 5600 sıkıntı çıkarmaz merak etmeyin ama yan parçaları dikkatle inceleyin. Kasa ve güç kaynağı sağlamsa düşünebilirsiniz. Darboğazdan çekinmeyin ama.

Geri
Yukarı