R5 7600X ayarları nasıl olmalı?

Auto yazan yerlerin hepsini 1 yap.

Eki Görüntüle 1777556

Bilmiyorum, Gigabyte anakart kullanmıyorum.

Hocam TDP 105'te gözüküyor quick CPU'da. Bunu düşürmek için bir ayar var mıydı? Ppt 85 95 yazsam ne gibi performans farkı alırım? Yardımcı olursanız sevinirim. Sağ olun şimdiden hocam.

Ppt düşürürsen çoklu çekirdek performansın ve sıcaklıkların azalır çoklu çekirdekte.

Çoklu çekirdek işlemci bazlı oyunlarda eksi yazar mı hocam? Performansım düşer mi yani? Sıcaklıklardan şikayetçi değilim 50 55 dereceyi geçmiyor ve fakat slient mod aldığım halde fanlar çok gürültülü çalışıyor 1900 2000 RPM civarı (sıvı soğutma) baş ağrısı yapıyor. Çözümünü bulamadım anakarttan nasıl ayarlarım diye. Performans sorusunu da cevaplarsanız sevinirim.

PPT düşürürsen çoklu çekirdek performansın ve sıcaklıkların azalır çoklu çekirdekte
Hocam, müsait olduğunuzda bakar mısınız?

SSE,AVX gibi komut setleri kullanan programlarda performansın çok düşer. Oyunlarda düşeceğini sanmıyorum.
O zaman ppt 90 falan yazsam olur mu hocam, kaç değerini vereyim?

SSE,AVX gibi komut setleri kullanan programlarda performansın çok düşer. Oyunlarda düşeceğini sanmıyorum.
Hocam Motherboard seçiliydi yerine buradaki ayarları yaptım. Sıcaklık ve soğutucu RPM hızında bir değişiklik olmadı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı