R5 7600X RTX 3060 Ti sisteme 650W PSU yeter mi?

Bütçe
35000
Hala bir açıklama bekliyorum 3060 Ti ve 7600X neden olmaz.

Hocam çünkü 7600X yeni çıkmış, 5.3 GHz Turbo frekans hızına ve 32 MB L3 6 MB L2 önbelleğe sahip güçlü bir işlemci.
RTX 3060 Ti ise 8 GB VRAM 256 bitlik dediğimiz RX 6800 XT veya RTX 4080 ekran kartlarının yarısı performans veren bir ekran kartı. 1080p bile oynasa AAA oyunlar oynarsa yetmeyebilir. Eğer diyorsa ki ben sadece FPS oyunu oynayacağım alsın bir sıkıntı olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam çünkü 7600X yeni çıkmış, 5.3 GHz Turbo frekans hızına ve 32 MB L3 6 MB L2 önbelleğe sahip güçlü bir işlemci.
RTX 3060 Ti ise 8 GB VRAM 256 bitlik dediğimiz RX 6800 XT veya RTX 4080 ekran kartlarının yarısı performans veren bir ekran kartı. 1080p bile oynasa AAA oyunlar oynarsa yetmeyebilir. Eğer diyorsa ki ben sadece FPS oyunu oynayacağım alsın bir sıkıntı olmaz.
Hocam açıklama için teşekkürler bu kadarını bilmiyorum. Aynı özellikler benim alacağım kasada da var çünkü ondan sordum. Sadece fps oyunları oynuyorum, alınır mı?

Hocam açıklama için teşekkürler bu kadarını bilmiyorum aynı özellikler benim alacağım kasadada var çünkü ondan sordum sadece FPS oyunları oynuyorum alınır mı?

Hocam FPS oyunları işlemciye yükleniyor bu yüzden yeterli olur ancak PC aldığınız zaman diğer oyunları gördüğünüzde oynamak istersiniz ve şu an için ekran kartına yüklenen oyunlarda bile rahatlıkla oynarsınız. Ancak 0 bir sistem için düşük kalıyor ve ileride sıkıntı yaşamanıza sebep olur. Derseniz ki yok ben diğer oyunları da biliyorum oynamam sizi uzun bir süre götürür bu sistem. Üstteki mesajlarda da dediğim gibi eğer 2. ele yönelirseniz aynı fiyata 6900XT bile var.

Geri
Yukarı