R5 7600X sistem oyunlarda 80 dereceye çıkıyor ve donuyor

Nactro7

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Kingston Fury Beast RGB KF556C40BBAK2/16 16GB (2x8GB) DDR5 5600MHz CL40 Siy
Anakart
Asus PRIME B650M-A II
Merhaba iyi Sosyaller. Sistem boştayken 50 60 derecelerinde geziniyor ve oyun oynadığım zaman işlemci 80 derecelere vs fırlayıp oyun aniden donuyor, hiçbir şey yapamıyorum. Bilgisayara mecburen reset atmak zorunda kalıyorum. Cooler Master Masterliquid ML240L V2 sıvı soğutmasını kullanıyorum. Soğutmada mı bir sıkıntı var başka bir şey de mi tam anlamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba iyi sosyaller. Sistem boştayken 50 60 derecelerinde geziniyor ve oyun oynadığım zaman işlemci 80 derecelere vs fırlayıp oyun aniden donuyor, hiçbir şey yapamıyorum. Bilgisayara mecburen reset atmak zorunda kalıyorum. Cooler Master Masterliquid ML240L V2 sıvı soğutmasını kullanıyorum. Soğutmada mı bir sıkıntı var başka bir şey de mi tam anlamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Soğutmanin jelatini çıkarmayı unutmuş olabilirsiniz.

80 derece bilgisayarı donduracak bir sıcaklık değil, boşta 50-60 bir tık fazla olsa da ciddi bir problem gösterecek sıcaklıklar değil, başka bir sorun olması olası. CPU stress testi yapın emin olmak adına. Cinebench, Prime95, 3DMark vs olabilir.

Geri
Yukarı