R5 7600X sistemde mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

tugrul420

Kilopat
RAM
XPG 32GB (2x16GB) Lancer Siyah DDR5 6400MHz CL32 1.40V RGB PC Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD 990 Pro 1TB
Ekran kartı
ASUS TUF GAMING 3060 TI
Anakart
ROG STRIX B650-A GAMING WIFI
İşlemci
R5 7600X
Merhaba.

Öncelikle kusura bakmayın başlığı klavye problemimden dolayı minidump paylaşım linkiyle yayınladım.

Yeni toplamış olduğum sistemde farklı mavi ekran hataları almaktayım. Minidump dosyasını ekledim, desteğinizi rica ederim.

Ek olarak bios ve driverları güncelledim ramleri değiştirdim sorun devam etmekte.

Memtest sonucu da sorunsuz görünmekte.

Son düzenleme:
"Need for Speed" ile ilgili her şeyi silin.
"Corsair" a ait tüm uygulamaları silin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu koldarı uygulayın:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

RAM'leriniz markası, CL ve MHz değerleri aynı mı? Bu paylaştığınız mavi ekran hataları yazdığınız işlemleri yaptıktan sonra mı gerçekleşti? (Bunu emin olmak için sordum.)

"Need for Speed" ile ilgili her şeyi silin.
"Corsair" a ait tüm uygulamaları silin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve şu koldarı uygulayın:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
sfc /scannow

RAM'leriniz markası, CL ve MHz değerleri aynı mı? Bu paylaştığınız mavi ekran hataları yazdığınız işlemleri yaptıktan sonra mı gerçekleşti? (Bunu emin olmak için sordum.)

Merhaba Need For Speed'i sildikten sonra hata almaya devam ettim ve verdiğiniz kodları da gerçekleştirmeme rağmen sorunum devam etmekte.
Ramler Dual birbiriyle uyumlu ramler. Corsair uygulamasını silmemiştim onu deneyeceğim. Ramleri aşağıya bırakıyorum.

Merhaba Need for Speed'i sildikten sonra hata almaya devam ettim ve verdiğiniz kodları da gerçekleştirmeme rağmen sorunum devam etmekte.
RAM'ler Dual birbiriyle uyumlu RAM'ler. Corsair uygulamasını silmemiştim onu deneyeceğim. RAM'leri aşağıya bırakıyorum.

Dediklerimi yaptıktan sonraki aldığınız hataların minidump dosyalarını paylaşabilir misiniz?

Öncelikle BIOS güncelleyin. (BIOS 1413 olanı yükleyin betayı yüklemeyin.

Tüm sürücülerinizi güncelleyin. (Wi-Fi sürücüsünden dolayı mavi ekran almışsınız.)

Not: Ayrıca RAM'leriniz de bir sorun olduğu gözüküyor, anakartın desteklediği RAM'leri almanız sorunsuz olması anlamına gelmez. İşlemci normalde 5200 MHz hıza kadar destekliyor. Siz RAM'leri daha hızlı kullanırsanız problem yaşayıp yaşamayacağını garanti edemez.

Memtest86 ile RAM testi yapın.

Memtest86 bir sorun bulmazsa RAM hızını el ile XMP kapalı olarak bilgisayarınızı kullanmayı deneyin. Mavi ekran almadığınıza emin olduktan sonra RAM hızlarını 5200 MHz olarak ayarlayın. Eğer Memtest86 bir sorun bulursa RAM'leri garantiye verin ve Memtest86 raporunu paylaşın.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı