R5 7600X ve MSI RTX 4060 Ti'lı sistem alınır mı?

Bütçe
58.000
ITOPYA | Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası böyle bir sistem dizdim. Sıvı soğutucu almak için 4 5 ay beklemem gerekiyor şu anlık böyle bir bir soğutucu taktım. Sizce sistemde değiştirmem gereken bir şey var mı? Bütçem maksimum 58k.

Hocam bu fiyata 4070'li sistem diziliuor paranızı yazık edersiniz.

ITOPYA | Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası böyle bir sistem dizdim. Sıvı soğutucu almak için 4 5 ay beklemem gerekiyor şu anlık böyle bir bir soğutucu taktım. Sizce sistemde değiştirmem gereken bir şey var mı? Bütçem maksimum 58k.

GG-VERSE / AMD Ryzen 5 7500F MPK / ASUS ProArt GeForce RTX 4070 OC 12GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR alın hocam istediğiniz gibi ozelleştirin.

58K'yı görünce bir gülme geldi. Bunlardan birini al geç, özelleştirmede soğutucu ekleyip SSD'yi 1 TB yap hem elindeki sistemi tokatlar hem de 20K cebinde kalır.

İyi lakin artık 4070 Ti sistemlere para verilmemeli bugün 4070 Ti Super 16 GB kapıdayken. Malum 12 GB bu kartın kas gücüne göre düşük ve f/p özelliğini yitiriyor. Benim attıklarımın üzerine 20K fazla verilecek bir esprisi yok pek.

Ee 4060ti 16gb yani ne kadar fark varki 4070 ile?

Bu kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

58K'yı görünce bir gülme geldi. Bunlardan birini al geç, özelleştirmede soğutucu ekleyip SSD'yi 1 TB yap hem elindeki sistemi tokatlar hem de 20K cebinde kalır.

Bu kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anladım teşekkür ederim.

Hocam bu sistemler aynı acaba farklı bir sistem mi paylaşacaktınız birisini bir de Galax yerine MSI ASUS gibi markaları tercih etmek mantıklı değil mi sizce ve bu ekran kartı da 12 GB

Son düzenleme:
Hocam bu sistemler aynı acaba farklı bir sistem mi paylaşacaktınız birisini bir de Galax yerine MSI ASUS gibi markaları tercih etmek mantıklı değil mi sizce ve bu ekran kartı da 12 GB

Değil, Galax da onlar kadar iyi marka. Ekran kartlarında marka değil modeller önemlidir, örneğin Ventus olduktan sonra MSI alsan ne olur almasan ne olur kötü bir ürün.

VRAM farkının burada önemi yok çünkü 4060 Ti'ın kas gücü hiçbir zaman 16 GB'a ihtiyaç duymaz. 4070 ise oyunlarda %27 civarı daha performanslı bir kart.

Evet şunu paylaşacaktım eğer AMD düşünürsen diye. 2 tane 4070 gitmiş yanlışlıkla.

Geri
Yukarı