R5 7600X ve RTX 4070 sistemin FPS'leri nasıl arttırılır?

Dostum farkındayım 1000 fps beklemiyorum zaten fakat aynı sisteme sahip kişilerin daha yüksek fps aldığını söylüyorum ve gpu kullanımını arttırmak için yardım istiyorum bilgi sahibi değilsen yardımcı olmaya çalışma
Bildiğim kadarıyla CPU ağırlıklı oyunlarda CPU kullanımı daha fazla olur. GPU kullanımı CPU'ya nazaran düşük olur. aynısı GPU içinde geçerli, GPU ağırlıklı oyunlarda GPU kullanımı yüksek, CPU kullanımı düşük olur.

CPU kullanımı ne durumda onu söyle sen. ayriyeten bilgim dahilinde konuşuyorum burada.

Sürücülerim güncel. Optimizasyon ne kadar kötü olsa da bu fpslere normal diyemezsiniz.

Bilemedim yani videoyu izlediğimde bunun da performansı iyi değil, evin içinde boş duvarlara bakarken FPS tabii yüksek olur ama videonun sonlarına ilerlersen 200 FPS ve altına çok sık düşüyor.

Oyun içi donanım kullanımı izlemek lazım.

Bende bir deneyeyim dedim, 1080p low ayarlarda ilk 280-300 civarı oldu, sonra da 190-220-240 civarına geriledi. Birde çok drop giriyor oyuna. Cidden berbat.

Son düzenleme:
Rezalet optimizasyonu olan bir oyun. Eskiden çok oynardım, ne zaman adam akıllı bir sistem yaptım o zamandır oynamıyorum. Güzel bir sistem toplamışsınız hocam, bu tip sistemlerin hakkını veren oyunlar oynasanız keşke

Bildiğim kadarıyla CPU ağırlıklı oyunlarda CPU kullanımı daha fazla olur. GPU kullanımı CPU'ya nazaran düşük olur. aynısı GPU içinde geçerli, GPU ağırlıklı oyunlarda GPU kullanımı yüksek, CPU kullanımı düşük olur.

CPU kullanımı ne durumda onu söyle sen. ayriyeten bilgim dahilinde konuşuyorum burada.
CPU kullanımı ayarları düşürünce artıyor ayarları ultraya çekince %50 civarı

Darboğaz var. Alt çekirdeklerin kullanım değerlerine bakabilir misin?
İşlemci overclocklu oyun içi 5.4ghz alıyorum tüm çekirdeklerden

Rezalet optimizasyonu olan bir oyun. Eskiden çok oynardım, ne zaman adam akıllı bir sistem yaptım o zamandır oynamıyorum. Güzel bir sistem toplamışsınız hocam, bu tip sistemlerin hakkını veren oyunlar oynasanız keşke
Her türlü oyunu oynuyorum Battlefield 5'den Lole kadar

Geri
Yukarı