R5 7600X ve RX 6800 sistem nasıl?

Rx 6800 ile rx 6950 xt arasında büyük bi fark mevcut. 7600x ile 5700x arasında da bi fark mevcut yapacağınız işe göre değişir.
Sadece oyun oynanacak hocam başka bir işlemi yok

Rx 6800 ile rx 6950 xt arasında büyük bi fark mevcut. 7600x ile 5700x arasında da bi fark mevcut yapacağınız işe göre değişir.
Eğer mümkünse bir sistem toplar misiniz benim için çok merak ediyorum ddr5 olursa çok sevinirim

AC serisi, Forza veya NFS, Warzone oynanır GTA 6 hedefliyoruz am bilmiyorum olur mu? RDR 2 Cyberpunk 2077 hocam.

Bir de B450 anakart hangisi görebilir miyim?

Tamam hocam dediğiniz oyunlar hep AAA oyunlar işlemciden çok ekran kartı önemli zaten 5700X de gayet yeterli bir işlemci.

Şahsen sistemi DDR5 ve 7600X tabanında kurup ekran kartının götürdüğü yere kadar giderdim 6950 XT ve DDR4 ile takılmak yerine. RX 6800 güçsüz bir kart değil 2K için önü daha çok açık, ki bunun FSR'ı var overclock'u var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam hocam dediğiniz oyunlar hep AAA oyunlar işlemciden çok ekran kartı önemli zaten 5700X de gayet yeterli bir işlemci.
Hocam emeğinize.yureginize sağlık ama bu sistem 32.222 TL ye gidiyor. Bu beni aşıyor açıkçası bütçe arttırma şansım yok ki ddr 4 sisteme (kotulemiyorum) bu şekilde ödeme yapmazdım. Çünkü ddr5 performans açısından iyi evet %10 fark var ama uzun vadede ram anakart işlemci gibi malzemelere para kaciracagima ekran kartına abanirim diye düşünüyorum
Gene de tavsiyeniz için çok teşekkür ederim

Şahsen sistemi DDR5 ve 7600X tabanında kurup ekran kartının götürdüğü yere kadar giderdim 6950 XT ve DDR4 ile takılmak yerine. RX 6800 güçsüz bir kart değil 2K için önü daha çok açık, ki bunun FSR'ı var overclock'u var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende bunu yapacağım hocam. Ram işlemci ve anakart güçlendirme ddr5 yapma parasını 2023 aralikta 7X00X3D işlemcisi için ve 3 yıl sonra da 2026 gibi ekran kartına basarım doğrusu.

Hocam emeğinize. Yureginize sağlık ama bu sistem 32.222 TL'ye gidiyor. Bu beni aşıyor açıkçası bütçe arttırma şansım yok ki DDR 4 sisteme (kotulemiyorum) bu şekilde ödeme yapmazdım. Çünkü DDR5 performans açısından iyi evet %10 fark var ama uzun vadede RAM anakart işlemci gibi malzemelere para kaciracagima ekran kartına abanirim diye düşünüyorum.
Gene de tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.

Bende bunu yapacağım hocam. RAM işlemci ve anakart güçlendirme DDR5 yapma parasını 2023 aralikta 7x00x3D işlemcisi için ve 3 yıl sonra da 2026 gibi ekran kartına basarım doğrusu.

Evet burada biraz kişisele kaçıyor sizin kararınız uzun vadeli bir sistem kurmak benim tavsiyem soket yeniliğini falan unutup anlık en mantıklı sistemi kurmak.

Evet burada biraz kişisele kaçıyor sizin kararınız uzun vadeli bir sistem kurmak benim tavsiyem soket yeniliğini falan unutup anlık en mantıklı sistemi kurmak.

Evet aslında 4K için bir sistem arayışında olsaydı ekran kartı maksimumda tutabilirdik fakat 2K için seçimi yeterince güçlü. RX 6700 gibi sınırda bir kart değil 6800. Hali hazırda tüm oyunları kökleyip 60 FPS'in üzerinde FPS'i rahatça çizebiliyor.

RTX 4000 ve RX 7000 serisinin şimdiye kadar çıkan kartları da 3090 Ti ve 6950 XT'ye kıyasla çok güçlüler, bu seride ya da bir sonrakinde bunlardan daha güçlü ve fiyat olarak $400-500 seviyesinde gezen kartları görmemiz sürpriz olmaz. Bu da en fazla 2-3 sene sonrası demek. O zaman da bir yükseltme yapılabilir ekran kartı cephesinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı