R5 7600X vs i5-13600KF

K serisi bir işlemci alıyorsan Z serisi bir anakart almanı tavsiye ederim. B760 ile 13600KF'ye hiçbir şekilde O.C yapamazsın.

OC bence çok önemli değil artık eski işlemciler gibi performans artışı sağlamıyor zaten bu işlemciler uç noktalarda çalışıyor. Biraz araştırdım 13600K da OC %10 civarında performans veriyor ve %50 fazladan güç çekiyor bu da çok fazla ısı demek yani gereksiz.

OC bence çok önemli değil artık eski işlemciler gibi performans artışı sağlamıyor zaten bu işlemciler uç noktalarda çalışıyor. Biraz araştırdım 13600K da OC %10 civarında performans veriyor ve %50 fazladan güç çekiyor bu da çok fazla ısı demek yani gereksiz.
Oyunlarda o kadar fazla güç çekmeyecektir. Çekirdek hızına nazaran Ring(veriyolu) frekansını arttırabiliyorsun Z serisi anakartlarda. Dediğin güç olayı render vb. gibi ortamlarda doğru.

İyi olabilir tabii parçaların geç gelmesini sorun etmezsen.

Daha önce Almanya'dan bir şey almadım garanti konusunda nasıl olur o zaman?
Kendisi haftaya burda olacak. Tahmini ne kadar olur?

650M anakart ile uyumlu mu ikisi de?
Biri 6000 TL biri 4500 TL aralarındaki performans farkı nedir?

İkisi de uyumu 7700'ün yanında soğutucu var ve fiyatı çok iyiyken kaçırma bence. 13600K'den daha iyi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@deadfellow @gadaol Almanya da bu fiyatlar ne olur sizce? Bir tanıdık Almanya da yaşıyor ona aldırırım.

@CEO of SM Technology @GalaxySal450 @IIBerke @xBuLuTx

Türkiye'de 30000-32000 arası tutuyor AMD'li sistem.

Fiyat aynı en ucuz bunu buldum. Fark yok gibi.

Son düzenleme:
Oyunlarda o kadar fazla güç çekmeyecektir. Çekirdek hızına nazaran Ring(veriyolu) frekansını arttırabiliyorsun Z serisi anakartlarda. Dediğin güç olayı render vb. gibi ortamlarda doğru.
Doğrudur oyunda aynı sıcaklıklara ulaşmaz ama yinede %10 performans için bence değmez OC ile uğraşmaya.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu ikisi arasındaki fark nedirki fiyatları değişik?

@gadaol @IIBerke @GalaxySal450 @deadfellow

Son düzenleme:
bu ikisi arasındaki fark nedirki fiyatları değişik?

@gadaol @IIBerke @GalaxySal450 @deadfellow
Hocam 7700 olanını alın derim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı