R5 M330 laptopa eski bir Windows 10 sürümü indirmek gerekli mi?

Squu

Decapat
8 GB 1600MHz RAM / i5 5200u işlemci / R5 M330 ekran kartı / 240GB SanDisk SSD Plus... Sistemim bu ben en son Windows sürümünü indirince kasıyor. Daha eski bir sürüm varsa (kasma yaratmayacak oyunları stabil oynatacak) önerir misiniz?

Sistem güncel Windows'u çalıştırmak için gayet yeterli. 22H2 olan güncel Windows 10 sürümünü kullanabilirsiniz.

8 GB 1600MHz RAM / i5 5200u işlemci / R5 M330 ekran kartı / 240GB SanDisk SSD Plus... Sistemim bu ben en son Windows sürümünü indirince kasıyor. Daha eski bir sürüm varsa (kasma yaratmayacak oyunları stabil oynatacak) önerir misiniz?
Ben 6200U ve hdd ile Windows 11 kullanıyorum gayet akıcı. Sende ssd var kasması normal değil.

Ben 6200U ve hdd ile Windows 11 kullanıyorum gayet akıcı. Sende ssd var kasması normal değil.
Gerçekten kasıyor suan 8.1 kullanıyorum sıkıntı yok ama 10 sürümünde yarıdan fazla fps düşüşü var bu gercekten cok kotu

Sistem güncel Windows'u çalıştırmak için gayet yeterli. 22H2 olan güncel Windows 10 sürümünü kullanabilirsiniz.
oyun oynayan biri olarak yeterlş degil maalesef kasma donma yaratıyoe

Gerçekten kasıyor şu an 8.1 kullanıyorum sıkıntı yok ama 10 sürümünde yarıdan fazla FPS düşüşü var bu gercekten cok kotu.

Windows 8.1 daha iyi çalışıyorsa o zaman kullanabilirsiniz. Ama Windows 10'un eski sürümünü kullanmak daha iyi olabilir en azından Windows 10 olsun derseniz. LTSB veya LTSC sürümleri iyi gelebilir. Windows'a ince ayar yapmadan kullanmak çoğu sistem için gereğinden yavaş çalışır.

Windows 8.1 daha iyi çalışıyorsa o zaman kullanabilirsiniz. Ama Windows 10'un eski sürümünü kullanmak daha iyi olabilir en azından Windows 10 olsun derseniz. LTSB veya LTSC sürümleri iyi gelebilir. Windows'a ince ayar yapmadan kullanmak çoğu sistem için gereğinden yavaş çalışır.
ayrıntılı bi şekilde nasıl indireceğimi hangi sürümü kuracagımı anlatır mısınız rica etsem eğer sizi yormazsa

Ayrıntılı bir şekilde nasıl indireceğimi hangi sürümü kuracagımı anlatır mısınız rica etsem eğer sizi yormazsa.

LTSB ve LTSC'nin belli başlı sürümleri var ona göre bulup ISO indirip Rufus ile yazdırmanız lazım USB belleğe. Kurulumları ise format atarken nasıl Windows'u kuruyorsanız öyle.

LTSB ve LTSC'nin belli başlı sürümleri var ona göre bulup ISO indirip Rufus ile yazdırmanız lazım USB belleğe. Kurulumları ise format atarken nasıl Windows'u kuruyorsanız öyle.
internette biraz okudum ltsb daha performanslı diyorlar ve hiçbir özellik güncellemesi almıyormuş. ltsb indirip kursam stabil bi performans alabilir miyim

2015 ltsb indirsem iyi bir performans verir mi?

İnternette biraz okudum LTSB daha performanslı diyorlar ve hiçbir özellik güncellemesi almıyormuş. LTSB indirip kursam stabil bir performans alabilir miyim?

2015 LTSB indirsem iyi bir performans verir mi?

Evet, daha iyi performans alabilirsiniz fakat Valorant LTSB 2015 sürümünde çalışmayabilir yanlış hatırlamıyorsam bir süre sonra Windows 10'un belli bir sürümü altına destek olmayacak.

Evet, daha iyi performans alabilirsiniz fakat Valorant LTSB 2015 sürümünde çalışmayabilir yanlış hatırlamıyorsam bir süre sonra Windows 10'un belli bir sürümü altına destek olmayacak.
valorant sildim oynamıyorum ama cs tarzı oyunları kaldırır mı? pek fps oyunum yok daha çok simülasyon üzerine

Geri
Yukarı