R5 M330/M430 Aktif Hale Nasıl Getirilir?

yesososo

Hectopat
Makaleler
3

Bu arkadaşın konusunda görünce sorma cesaretinde bulundum. 2017 Ocağında aldığım laptopumda, hiçbir oyunda yahut programda, AMD'nin kendi yazılımında dahil oyunlarda kullanılacak olan ekran kartı kısmında R5 M330/R5 M430'u aktif hala getiremeden hep R5 Graphics ile oynayabildim. Veya programlar hep onu gördü. Benim ne yapıp o ekran kartını devreye sokmam gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. Oyunları veya yüksek grafik gerektiren uygulamaları AMD R5 M330/M430'da çalıştırmanın yolu şu.

Windows Ayarlarlarına girin. Oyunlar kısmına gelin ve sağ üst taraftaki "Grafik Ayarları" yazana tıklayın. Oradan Göz At butonuna tıklayın istediğiniz oyunun veya ppogramın kurulu olduğu diske gidin (Masaüstündeki kısyola sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyebilirsiniz.) Oradan yazılımın exe'sini seçin ve açılan ekrandan "Yüksek Performans" seçeneğini işaretleyin.

Bu şekilde istediğiniz yazılımı harici ekran kartında çalıştırabilirsiniz.

Reis ekran kartı ayarlarından 3D oluşturma GPU sunu hangisiyle çalıştırmak istiyorsan onu seçmen yeterlidir hayırlı forumlar.

Reis ekran kartı ayarlarından 3D oluşturma GPU sunu hangisiyle çalıştırmak istiyorsan onu seçmen yeterlidir hayırlı forumlar.

Seçmeme rağmen hiçbir uygulama R5 M330'u görmüyor.
Selamlar. Oyunları veya yüksek grafik gerektiren uygulamaları AMD R5 M330/M430'da çalıştırmanın yolu şu.

Windows Ayarlarlarına girin. Oyunlar kısmına gelin ve sağ üst taraftaki "Grafik Ayarları" yazana tıklayın. Oradan Göz At butonuna tıklayın istediğiniz oyunun veya ppogramın kurulu olduğu diske gidin (Masaüstündeki kısyola sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyebilirsiniz.) Oradan yazılımın exe'sini seçin ve açılan ekrandan "Yüksek Performans" seçeneğini işaretleyin.

Ekran kartımın olduğundan bile şüpheli bir hale geldim. Sadece görüntü bağdaştırıcıları kısmında çıkıyor onun haricinde başka bir yerde göremiyorum.

Windows ayarlarlarına girin. Oyunlar kısmına gelin ve sağ üst taraftaki "grafik ayarları" yazana tıklayın. Oradan göz at butonuna tıklayın istediğiniz oyunun veya ppogramın kurulu olduğu diske gidin (masaüstündeki kısyola sağ tıklayıp dosya konumunu aç diyebilirsiniz.) Oradan yazılımın Exe'sini seçin ve açılan ekrandan "yüksek performans" seçeneğini işaretleyin.

Windows ayarları nedir tam olarak?
Seçmeme rağmen hiçbir uygulama R5 M330'u görmüyor.

Ekran kartımın olduğundan bile şüpheli bir hale geldim. Sadece görüntü bağdaştırıcıları kısmında çıkıyor onun haricinde başka bir yerde göremiyorum.

Windows ayarları nedir tam olarak?

@Fermion hocam hem güç tasarrufu hem de performans olarak R4 Graphics çıkıyor ne yapmalıyım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı