R5 M330 sistem CS:GO'da 60 FPS verirken Valorant'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

kenan360

Decapat
Arkadaşlar CS:GO'da 60FPS alıyorum ölüm maçlarında 40'a falan düşüyor. Yoldaşta bazen 70i bile buluyor yani kısaca CS:GO kasmıyor rahat oynuyorum ama Valorant'ta her dakika drop yiyiyorum. 40FPS'yi zor görüyorum. Ateş edince falan acayip kasıyor, ölüm maçları oynanmıyor bile. Bence Valorant'ta büyük bir optimizasyon sıkıntısı var. Daha önceden Valorant'ta yürüyemiyordum bile o derece kasıyordu, şimdi böyle işte yukarıda anlattığım gibi, galiba bir güncelleme getirdiler Valorant'ya. Ben karakter seçme ekranına bile gelemiyorum bazen, az önce bir spike hücum atayım dedim 2dk ceza yedim oyuna giremedi çünkü. Sistemi yazıyorum aşağıya.

Ekran kartı: AMD R5 M330 2 GB VRAM 64 Bit.
İşlemci: AMD A8-7410 4 çekirdekli 2.20GHz
RAM: 4 GB.
Windows 10 kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğin gibi optimizasyon sıkıntısı var maalesef.
Kesinlikle 👍
Bu arada bir oyun üzerinden daha örnek vermek istiyorum. Ben bu sistemle GTA 5'te 20-30FPS alıyorum Drop falanda olmuyor ama gel görki Valorant'ta her saniye drop yiyiyorum.
Dediğin gibi optimizasyon sıkıntısı var maalesef.
Neyse hocam bunun şuan lık bir çözümü yok büyük ihtimal, sizin dediğiniz doğru optimizasyon sıkıntısı var.

Son düzenleme:
Kesinlikle 👍
Bu arada bir oyun üzerinden daha örnek vermek istiyorum. Ben bu sistemle GTA 5'te 20-30FPS alıyorum Drop falanda olmuyor ama gel görki Valorant'ta her saniye drop yiyiyorum.

Neyse hocam bunun şuan lık bir çözümü yok büyük ihtimal, sizin dediğiniz doğru optimizasyon sıkıntısı var.
Oyun güncellendikçe optimizasyonu berbat oldu en iyi sistemlerde bile anlık 70-100 FPS alan var birde Unreal Engine 4 motorunun optimize olayı sıkıntılı diye biliyorum yanlış değilse.

Geri
Yukarı