R5 M330 sistemde PES 2021 kasıyor

mihaylo

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar ben yaklaşık 1.5-2 ay önce bilgisayarımı formatlamıştım. Daha sonra PES 2021 indirmeye karar verdim ve büyük bir hevesle indirdim. İndirdikten sonra oyunu orta ayarlarda mis gibi kasmadan oynayabiliyordum. Fakat nedense bundan haftalar sonra oyun kasmaya başladı. Ufak ufak 2-3 dakikalık droplar, FPS düşmesi vb. sorunlar yaşamaya başladım ve PES için internetten araştırma yaptım. Her şeyi denedim fakat başaramadım. Diyebilirsiniz sistem özelliklerin kaldırmıyor fakat bundan önce oynatıyordu da şimdi neden oynatmıyor bunu anlamış değilim. Yardımcı olabilirseniz teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
  • HP-15bsxx laptop.
  • AMD Radeon R5 M330 ekran kartı.
  • Intel i5 8.nesil 8250u.
  • 8 GB RAM.
  • 1366x768 çözünürlük.

Merhabalar ben yaklaşık 1.5-2 ay önce bilgisayarımı formatlamıştım. Daha sonra PES 2021 indirmeye karar verdim ve büyük bir hevesle indirdim. İndirdikten sonra oyunu orta ayarlarda mis gibi kasmadan oynayabiliyordum. Fakat nedense bundan haftalar sonra oyun kasmaya başladı. Ufak ufak 2-3 dakikalık droplar, FPS düşmesi vb. sorunlar yaşamaya başladım ve PES için internetten araştırma yaptım. Her şeyi denedim fakat başaramadım. Diyebilirsiniz sistem özelliklerin kaldırmıyor fakat bundan önce oynatıyordu da şimdi neden oynatmıyor bunu anlamış değilim. Yardımcı olabilirseniz teşekkürler.

Sistem özelliklerim:
  • HP-15bsxx laptop.
  • 8 GB RAM.
  • 1366x768 çözünürlük.
Hocam oyun korsan mı? Kötü bir amacım yok veya forumda yasak olduğundan demiyorum oyuna sürekli optimizasyon/Bugfix gibi güncellemeler geliyor ve eğer korsansa bu güncellemeleri almazsınız.

Hocam oyun korsan mı? Kötü bir amacım yok veya forumda yasak olduğundan demiyorum oyuna sürekli optimizasyon/Bugfix gibi güncellemeler geliyor ve eğer korsansa bu güncellemeleri almazsınız.
Yok hocam değil eskiden gelen indirimde 32 tlye satın almıştım.
Ayriyetten CS:GO gibi oyunlarda da 3 4 dakikalığına 100 120 fpsden bir anda 15e düşüyor ama peste neden olduğunu anlamış değilim

1616516575008.png

Hocam programı indirdim ilk start testte bu oldu programın biraz cahiliyim de :) Şimdi error scan yapıyorum onun da screenshotunu atıcam birazdan

Eki Görüntüle 937081
Hocam programı indirdim ilk start testte bu oldu programın biraz cahiliyim de :) Şimdi error scan yapıyorum onun da screenshotunu atıcam birazdan
Hocam "Health" olanı da atar mısınız?
(alıntı)
5400 RPM diskler ortalama 100 MB / sn okuma ve yazma hızları sunar.

Oradaki "Average" kısmı ortalamayı gösteriyor.

1616517748732.png

1616517769827.png

Hocam Health kısmında bunlar mevcut.
Acaba düşünüyorum CPU sıcaklığından kaynaklanıyor mu diye çünkü normalde 50 60 derece olan CPU oyuna girince 70 80i görüyor inanılmaz bir şekilde

Sistem özelliklerim:
  • HP-15bsxx laptop.
  • 8 GB RAM.
  • 1366x768 çözünürlük.
Lütfen arkadaşlar yardımcı olabilecek imkanı olan varsa rica ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı