Çözüldü R5 M330 yüksek performans modunda daha düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Vittorio03

Hectopat
Selamlar arkadaşlar bir sorunum var. Laptopum bundan bir yıl önce ısınma yapıp oyunlarda GHz düşüşü sonucu.
Drop vermeye başlayınca bilgisayarı güç tasarrufu moduna alıp kullanmaya başladım. Güç tasarrufu modunda da.
Bildiğiniz gibi FPS düşmesi yaşanıyor. Tabi ben bunu plan ayarlarından değiştirebiliyordum. Dün itibari ile bakımımı yaptırdım ve macunu yenilettim bilgisayar paşa paşa çalışıyor ama bir sorun var. Plan ayarlarından ekran kartımı yüksek performans haline almama rağmen güç tasarrufu modunda olduğu gibi FPS veriyor.
İki türlüde FPS 20 üzerine çıkamıyor. Olayların ilk başında ( 1 yıl önce ) güç tasarrufu modunu yüksek performans yapınca FPS standart olması gereken haline geliyordu. Ama artık yüksek performans haline alsam bile FPS 20 olarak kalıyor.
GTA V 35+ FPS iken güç tasarrufu yapınca 20 FPS oluyordu normal olarak.
Şu an yüksek performans yapıyorum yine 20 FPS. Bataryamı çıkardım denedim ama bir farklılık olmuyor. Quick CPU ile birkaç ayarlama yapmıştım onun sonucu olabilir mi? Bilmiyorum ama yardım lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sorunumu düzeltmeyi başardım. Bu sorunu yaşayanlara tavsiyelerim ;

- Bataryayı çıkartıp kullanın
- Sürücüyü mutlaka güncelleştirin ! ( Güncelleştirdikten sonra düzeldi )
- Güç planlarından Yüksek Performans olan yeni ve ayarlarına dokunulmamış bir plan açın
ve oyunlarda onu kullanın
- AMD Sürücüsünden oyuna performans ayarları uygulayın

Yeni konular

Geri
Yukarı