R5 Pro 4650G APU işlemcinin grafik kartı çöküyor

Sincap0

Centipat
Daha fazla  
RAM
3600mhz cl18 patriot viper
SSD veya HDD modeli
m2 apacer
Ekran kartı
APU
Anakart
Asrock A520m-HDV
İşlemci
AMD Ryzen 5 pro 4650g
Merhaba işlemci olarak AMD Ryzen 5 Pro 4650G kullanıyorum bugün işlemciyi söktüm ve tekrar taktım ve taktıktan sonra ara sıra sürekli olarak ekran kartı Driver'ı çöküyor. Bazen kendi kendine düzeliyor bazen düzelmiyor. Komple sistemi restartlıyorum driverları algılamıyordur diye format attım güncel driverları baştan kurdum fakat yine aynı şey oldu.

Merhaba işlemci olarak AMD Ryzen 5 Pro 4650G kullanıyorum bugün işlemciyi söktüm ve tekrar taktım ve taktıktan sonra ara sıra sürekli olarak ekran kartı Driver'ı çöküyor. Bazen kendi kendine düzeliyor bazen düzelmiyor. Komple sistemi restartlıyorum driverları algılamıyordur diye format attım güncel driverları baştan kurdum fakat yine aynı şey oldu.

BIOS güncel değilse güncellemeyi deneyin.
DDU ile Driver'ı silip tekrar yükleyin.

Aygıt yöneticisine girin ekran bağdaştıcılarına girin orada yazan AMD Radeon (TM) Graphics'e sağ tıklayın özelliklere basın üst panelden sürücü sekmesine girin sürücüye geri dön butonuna basın sorun çözülmesi lazım.
BIOS Nasıl güncellerim?

Sanırsam sorun RAM ile alakalıymış xmp açtığım için oldu sorun oluşmuş anladığım kadarı ile şuan xmp kapattım sorusunuz çalışıyor

Sanırsam sorun RAM ile alakalıymış sorun. RAM'i XMP'ye çıkarınca ortaya çıkmıştı XMP kapatınca düzeldi.
3200MHz destekliyor yazıyor işlemci için. Xmp açınca 3600de çalıştırıyor ya ramleri işlemci kaldırmıyor olabilir manuel şekilde rame OC yapın 3200e. Bende 2400G var 3200mhz e alamıyorum mavi ekran veriyor oyunlardan atıyor 2933 destekliyor 2933 yaptım oldu.
AMD den beklenir nasıl olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı