Çözüldü R5 Pro 4650G ve GTX 1660S sisteme hangi sürücüler yüklenmeli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shadowsw

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
Ekran kartı
GTX 1660 SUPER
Anakart
ASUS Prime B450M K-II
İşlemci
AMD Ryzen 5 PRO 4650G
Yeni bir sistem almıştım 2 ay oldu. En son BIOS güncellemesi yapmıştım. Ondan sonra oyun performansı açısından şüphelerim var mesela Minecraft oynarken değerler aşağıdaki resimdeki gibi RAM kullanımı %70-%80 bana tuhaf geldi zaten sistem özelleriklerimi belirteceğim oradan bakabilirsiniz. Biraz önce Java'yı güncelledim belki ondan olabilir bilmiyorum. PUBG oynarken mesela ekran kartı sıcaklığı desen %80-%82 oluyor RAM kullanımı %60-%65 arası geziyor. Kardeşim FNAF Security Breach oynuyor onda da ekran kartı sıcaklığı %80 oluyor. Far Cry 6'da medium ayarlarda 60FPS alıyordum onda da sıcaklık %80 oluyor. İşte oyunlarda falan oranlar böyle. Acaba bir sorun var mı? Yüklemem gereken driver falan. Yani daha çok ayrıntı isterseniz yazarım sorun yok.

Benim merak ettiğim bu değerler normalmi sistem özelliklerime göre hangi driverları yüklemem gerek oyun performansını en iyi şekilde alabilmek için ne yapmam gerek? sistemi 10k ya toplamıştım. Nereye sorsam f/p diyordu umarım bir sorun yoktur hayatımda ilk defa bilgisayar aldım onunda hüsranla sonuçlanmasını istemiyorum

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-25_144259286.png
    resim_2022-08-25_144259286.png
    622,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Çözüm
Paylaştığım ekran kartı bağkantısından sürücüyü indir, kurulumu başlat ve kurulum ekranının ekran görüntüsünü at.
Ekran kartı felan tamam da ben birtek chipset kuracağım bide video çekeceğim onun içinde audio sürücüsü o kadar

Ekran kartı sıcaklıklarını % ile yazarken ne demek istediniz, fan hızından bahsediyor olabilir misiniz? Çünkü sıcaklıklar derece cinsinden ifade edilir. Konuya gelirsek Minecraft'ta RAM kullanımının yüksek olması normal. Diğer değerler için belirttiğim sebepten dolayı bir şey diyemeyeceğim. Driver olarak anakartınızın sitesinden chipset driverini ve ekran kartınızın sitesinden ekran kartı driverını yükleyebilirsiniz. İşletim sisteminize ve kaç bit olduğuna dikkat ederek yükleyin. Sizin için aşşağıda belirttim. Ekran kartı driverını yüklemeden önce eski driverı temizlemeniz gerekiyor. Onun içinde DDU programını kullanacaksınız. Kısa bir rehber bırakayım.

Pardon ya evet ben yanlışlıkla öyle yazdım sıcaklık dediklerim yüzde değil yeni ben öyle yazmışım

bu ses sürücüsü şey yapıyordu demi ben çok araştırmadım ama ses kaydı kapınca sesin az çıkmasınımı önlüyor bide yayın açınca yankı felanda olmuyormuş bunun tam amacı ne ona göre yüklemeyeceğim
Ses kartının verimli stabil ve hatasız çalışmasına olanak sağlıyor. Yankı hariç evet. Yankı için kaliteli mikrofon lazım.

Bu ses sürücüsü şey yapıyordu değil mi ben çok araştırmadım ama ses kaydı kapınca sesin az çıkmasınımı önlüyor bir de yayın açınca yankı falanda olmuyormuş bunun tam amacı ne ona göre yüklemeyeceğim

Windows'un kurduğu sürücüler onlar. Benim yorumumdaki sürücüleri yüklemeniz yeterli.

Ses kartının verimli stabil ve hatasız çalışmasına olanak sağlıyor. Yankı hariç evet. Yankı için kaliteli mikrofon lazım.
tamam o zaman bana lazım değil şu an ha birde https://www.amd.com/en/support/apu/...000-series-desktop-processors/amd-ryzen-5-pro ben bu linkteki dahili işlemci sürücüsünü yüklemeye çalışınca hata veriyor ben bu sürücünün sürümünü nerden görebilirim

Windows'un kurduğu sürücüler onlar. Benim yorumumdaki sürücüleri yüklemeniz yeterli.
şey var bide https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450 senin başka bir konuda attığın bu link anakart içinmi benim anakartım asus prime b450m-k ii yani b450 ya hani onun içinmi yani pardon çok anlatamadım ama

@shadowsw sorularınız net değil, anlaşılmıyor.

İşlemci sürücüsü diye bir şey yoktur.

İşlemcinin dahili ekran kartı sürücüsünü yüklemeye çalışıyorsunuz. Harici ekran kartını aktif kullandığınız için dahili ekran kartı sürücüsünü güncelleyemezsiniz.

Hariciyi kullanmıyorsanız diye attım.

Sürücünün sürümü download'ın üstünde yazıyor.

Konu dışı: nerede yayın yapıyorsunuz?

@shadowsw sorularınız net değil, anlaşılmıyor.

İşlemci sürücüsü diye bir şey yoktur.

İşlemcinin dahili ekran kartı sürücüsünü yüklemeye çalışıyorsunuz. Harici ekran kartını aktif kullandığınız için dahili ekran kartı sürücüsünü güncelleyemezsiniz hariciyi kullanmıyorsanız diye attım.

Sürücünün sürümü download'ın üstünde yazıyor.
tamam tamam evet kabul ediyorum sorularım karmaşık kabul ediyorum ama ne yapayım işte bilgisayar yeni onun heyecanı var üstümde

Geri
Yukarı