R53600 için B450 anakart tavsiyesi

Bymax9

Hectopat
Arkadaşlar forumda tonla konu var ama çok kafa karıştırıyor, MSI Tomahawk ve Gaming X modellerine bin TL üzeri para vermek istemediğimden orta yollu 4 model seçtim sizden ricam bu 4 model arasından tavsiyede bulunmanız işlemci R5 3600 ekran kartı 1660S,
  1. Msi B450 a pro max : 867TL.
  2. Gigabyte B450 Aorus Elite: 876TL
  3. Asrock B450 Pro4: 849TL.
  4. Gigabyte B450 gaming X: 889TL.

Kartların hepsi ATX boyutunda ve fiyatları birbirine yakın, kullanım amacı oyun, video editleme, 3D modelleme olacak OC yapmam orta halli bir kule tipi soğutucu takıp kullanacağım. Nereye baksam B450M S2H kullanılıyor. Aslında fiyatı da çok uygun ama bazı yerlerde olumsuz yorumlar mevcut, mofsetlerin kalitesiz olduğu, soğutucuların yetersiz olduğu vs. yazıyor. Bu 4 modelden bildiğiniz kullandığınız varsa tercih sebebi olacak model varsa yönlendirirseniz sevinirim. Eksik parçalar kaldı. Bir an önce toplamam lazım bilgisayarı artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya'da ASUS TUF B450 PRO stokta yok olan yerlerde bin TL üzeri o fiyata çıkınca MSI Gaming X alınır gibi benim dediğüm modeller ile arada 250 TL fark var değecek bir fark bulunuyor mu?
O kartı kullanıyorum ve kesinlikle çok daha iyi modeller var.
Eksik gördüğünüz ne gibi noktalar var sorun yaşattımı size sıcaklık değerleri nasıl voltaj dalgalanması filan oluyor mu baktınız mı hiç

4 model arasında B450A Pro Max'i öneririm. Bu anakartı alırsanız, işlemci için BIOS güncellemesi yapmak zorunda kalmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı