R6 40 FPS oynanır mı?

İşletim sistemi
Windows 10

Gutierrez

Kilopat
Arkadaşlar, bilgisayarımın FPS testlerini izledim. R6'da 35-40 FPS arası alıyor. Akıcı olur mu yoksa en az 60 FPS mi lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bilgisayarımın FPS testlerini izledim. R6'da 35-40 FPS arası alıyor. Akıcı olur mu yoksa en az 60 FPS mi lazım?

NVIDIA'da Denetim Masası'ndan, AMD de Catalyst Control Center'den oyunun ayarlarını en düşüğe çekersen belki alabilirsin. AMD ekran kartlı laptopumda GTA 5'i 40 FPS ile oynuyordum. Ayarları Control Center'den en düşüğe aldığımda ve Prizde en yüksek performans moduna aldığımda 60'dan aşağı pek düşmüyordu.
1080p ise 720 yapıp oynanır.

Düşük FPS de o kadar fark etmez anca 360p ye düşürürse o kadar farkedebilir ki zannetmiyorum anca 240p ya da 144p ye düşünce o kadar verir.

Hocam biraz da size bağlı aslında mesela 30 FPS alıp da akıcı diyen var 60 FPS alıp da kasıyor diyen var yani biraz da size kalmış bu durum ama isterseniz 720p yapıp FPS arttırabilirsiniz.

60 FPS alabilirsiniz. Oyunda adını unuttuğum bir ayar var (Sanırım TAA ayarıydı.) asıl çözünürlüğü daha düşük tutup sana 1080/720'e uyarlamış bir görüntü veriyor ve daha yüksek FPS alıyorsun. (Bu tarz bir şeydi tam hatırlamıyorum.) Bu şekilde yaklaşık 3 sene oynadım. 30-50 FPS arası bu oyun için yetersiz kalıyor en az 60 lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı