R6 güncellemeden sonra FPS düştü

İşletim sistemi
Windows 10

183206

Megapat
Makaleler
1
R6 oyununu RX 570 ekran kartımla Vulkan modunda oynuyorum. 140-150 FPS alıyordum, oyuna gelen güncellemeden sonra 110'a düştü bu rakam. Sizde de durum aynı mı?

FPS düşmesinin sebebi oyuna oynanan maçları kaydetme ve daha sonrasında izleme özelliği geldiğinden dolayı olabilir. Sağ üstten ayarlara basıp ilk ekranda biraz aşağıda Karşılaşma Kaydı ayarını devre dışı bırakırsan maç içerisinde FPS değerlerin biraz artabilir.

FPS düşmesinin sebebi oyuna oynanan maçları kaydetme ve daha sonrasında izleme özelliği geldiğinden dolayı olabilir. Sağ üstten ayarlara basıp ilk ekranda biraz aşağıda Karşılaşma Kaydı ayarını devre dışı bırakırsan maç içerisinde FPS değerlerin biraz artabilir.
Denedim. Twitch yayıncılarına bile denettim. FPS değişmedi. Bu kadar saçma bir ayar için FPS düşmesi çok saçma. Kullanmayacağım bir özellik hem de.

Güncellemeden sonra benimde ayarlarım değişmişti. Normalde Ultra ayarlarda oynuyorken artık Ultra'yı seçemiyorum çünkü benden oyunun Ultra grafik paketini indirmemi istiyor. Halbuki önceden böyle bir şey istemiyordu. Bu sebepten dolayı ayarlarım değişmişti sende ayarlarını bir kontrol et derim.

R6 oyununu RX 570 ekran kartımla Vulkan modunda oynuyorum. 140-150 FPS alıyordum, oyuna gelen güncellemeden sonra 110'a düştü bu rakam. Sizde de durum aynı mı?
bende de var aynı sorun fps drop yiyorum sürekli epic games den aldığım için oranın vulcanıyla başlattım bitane şimdi düzgün oyun

Geri
Yukarı