R6 her şey yavaş açılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

kagan01

Hectopat
RAM
16
Ekran kartı
Rx580
Anakart
b450m
İşlemci
r5 5500
Arkadaşlar R6 oyunu açarken de, oyun içinde de, hatta karakter bekleme yerlerinde bile yavaş hareket ediyor oyun. Örnek vermek gerekirse: Karakter seçim ekranında karakterlerin yüklenmesi yavaş, dronedan çıkma safhasında 2 saniye sonra çıkıyorum, karakterleri seçtikten sonra beklerken bile 30 saniye beni bekliyor millet, hatta bazen karakter seçemiyorum kendisi seçiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Not: Oyun içi herhangi bir yavaşlık yok FPS konusunda.

Arkadaşlar R6 oyunu açarken de, oyun içinde de, hatta karakter bekleme yerlerinde bile yavaş hareket ediyor oyun. Örnek vermek gerekirse: Karakter seçim ekranında karakterlerin yüklenmesi yavaş, dronedan çıkma safhasında 2 saniye sonra çıkıyorum, karakterleri seçtikten sonra beklerken bile 30 saniye beni bekliyor millet, hatta bazen karakter seçemiyorum kendisi seçiyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Not: Oyun içi herhangi bir yavaşlık yok FPS konusunda.
Depolama için SSD'mi kullanıyorsunuz HDD'mi? Eğer HDD kullanıyorsanız bu oyun için gayet normal. SSD'ye geçerseniz bu sorun çözülmüş olur. Sorun SSD olmaması değilse RX580'den dolayı da yapabilir. Aynı karta sahip arkadaşım R6'da sürekli shutter denilen sorunu yaşıyor. Anlık kasmalar oluyor sonra geçiyor veya oyunun aksiyon sahnesi bol olduğu zamanlarda oluyor.

Hocam r6'nın özellikler kısmına gelin daha sonra tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın diye bir seçenek var ona tıklayın.

Geri
Yukarı